Młodziki dokończyli rozrywki

Po raz ostatni w sezonie 2023/2024 wystąpiły zespoły młodzików, a swoje rozgrywki dokończyły trzy zespoły. Pierwszy z nich wystąpił u siebie i z punktem pożegnał rozgrywki wojewódzkie, a pozostałe dwa zespoły ze zmiennym szczęściem usłyszeli ostatni gwizdek sędziego.

W ostatnim meczu II Ligi Wojewódzkiej, nasza drużyna zremisowała 1:1 na własnym boisku z Dunajcem Nowy Sącz. Początek spotkania był obiecujący, gdyż stworzyliśmy kilka doskonałych okazji do zdobycia bramki, w tym strzał w poprzeczkę autorstwa Miłosza Wagnerowskiego. Niestety, brak skuteczności sprawił, że wynik pozostawał bez zmian. Jak to często bywało we wcześniejszych meczach ligowych, straciliśmy bramkę po błędzie przy wyprowadzeniu piłki, mimo naszej przewagi liczebnej. Strata bramki nie podcięła nam jednak skrzydeł i w końcówce meczu ponownie stworzyliśmy kilka groźnych sytuacji, które jednak nie przyniosły gola. Druga połowa toczyła się w otwartym stylu, z obydwoma zespołami dążącymi do zmiany wyniku. Dunajec starał się podwyższyć prowadzenie, a Westovia walczyła o wyrównanie, co zaowocowało licznymi sytuacjami bramkowymi. Kilkukrotnie z opresji ratował nasz bramkarz, Adrian Mróz. W końcówce spotkania, strzałem z dystansu wyrównał Nikodem Cisło, ustalając wynik na 1:1. W ostatnich minutach Westovia mocno naciskała rywala. Najpierw Jakub Robak trafił w słupek, a później Stanisław Kozik nie wykorzystał dogodnej sytuacji w polu karnym. Ostatecznie mecz zakończył się remisem – podsumował mecz trener Paweł Holcman.

II Liga Małopolska Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Westovia Tarnów – Dunajec Nowy Sącz 1-1
Bramki: Nikodem Cisło

Porażką zakończyło się ostatnie spotkanie drugiej drużyny w II lidze, a tak widział to trener Wiktor Sondej: „W tym meczu stroną przeważającą był UJ, mimo to my też próbowaliśmy rozgrywać i stwarzaliśmy sytuacje pod bramką drużyny przeciwnej, ale albo zabrakło decyzji o strzale w odpowiednim momencie, albo precyzji. Myślę, że kontuzja Danyla, której doznał na początku meczu też mogła się przyczynić do końcowego rezultatu.

Był to ostatni mecz tej drużyny w kategorii młodzika, od nowego sezonu chłopaki będą zdobywać nowe umiejętności już na pełnowymiarowych boiskach grając 11×11. Jako trener życzę Wam sukcesów w następnej rundzie, a teraz jest czas na chwilkę odpoczynku od ligowego grania ale nie od treningów, które pomogą dobrze się przygotować na nowe wyzwania.”

II Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Westovia Tarnów – Uniwersytet Jagielloński 1-9
Bramki: Jakub Fela

Bardzo fajny mecz z fajnym przeciwnikiem, gdzie mogliśmy się sprawdzić z drużyną, która też chciała grać w piłkę i cieszy postawa chłopaków. Początek myślę że trochę „przestraszyliśmy” się rywala, ale jak widać nie było takiej potrzeby. Fajna reakcja na stratę bramki i wiara w końcowy sukces. Bardzo dużo próby gry piłką, bardzo dużo walki i włożonej pracy na boisku. W tym tygodniu na treningach trenowaliśmy nad kompaktowością w grze w obronnej i było widać ze chłopaki starali się to realizować i wyszło nam to dobrze. Tak jak mówiłem na początku sezonu: mimo wyników, które były niekorzystne, chłopaki starali się cały czas grać w piłkę i w końcu zaczęło przynosić to efekty, co mnie osobiście cieszy – tak mówił po meczu trener Maciej Smagacz.

III Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2012: Westovia Tarnów – Unia Tarnów 4-1
Bramki: 2x Szymon Bednarz, Robert Barankiewicz, Michał Król