Bardzo dobre partie w Lidze Orlików

Październik nie należy do najładniejszych miesięcy w tym roku i kilkukrotnie zostały już przełożone rozgrywki w kategoriach orlik, żak, czy skrzat. Liga Młodych Orłów w kategorii orlik w miniony czwartek została jednak rozegrana, a zespoły Westovii 2006 i 2007  rozegrały bardzo dobre partie. Starsi koledzy pojechali do Nowej Jastrząbki, by po raz trzeci rozegrać swoje eliminacje, a rywale oprócz gospodarzy to LZS Mędrzechów i dwie drużyny Dabrovii Dąbrowa Tarnowska. Defensywa „żabek” złożona była z trójki zawodników, a wśród nich Kacper Okoński, Jakub Blicharz i rozgrywający świetne zawody Paweł Chłoń. Tylko w trzecim meczu, prowadząc wysoko z Mędrzechowem, bramkarz Piotr Półkoszek musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki, a w pozostałych już nie było żadnych straconych goli. W ofensywie Łukasz Radzik, Dawid Słota, Kacper Marszalik, Kacper Jurek i Wojciech Wiejacki byli na tyle skuteczni, że w każdym pojedynku trafiali do siatki przeciwnika, a to dało wszystkie wygrane w tym turnieju.

Siedmiu wspaniałych!!!
III runda turniejów szkoleniowych Ligi Małych Orłów w kategorii wiekowej orlików rozegrana została na sztucznym boisku przy Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie – Mościcach. Do zmagań w to deszczowe i zimne popołudnie przystąpiły drużyny: ZSS Unia Tarnów 2006, Wierzchosławice – Ostrów, LKS Ładna oraz Westovia 2007.
Nasza drużyna, która przybyła z trenerem Michałem Jagiełło rozegrała swój pierwszy mecz z drużyną z Ładnej. Wynik w tym spotkaniu otworzył debiutujący w drużynie Filip Rogalski. Bramkę na wagę trzech punktów dla Westovii zdobył po ładnym dośrodkowaniu Daniela Ciężadło zawodnik…. z Ładnej – bramka samobójcza.
Drugie spotkanie to konfrontacja z ZSS Unia Tarnów. Niestety zmęczenie poprzednim pojedynkiem dało się we znaki i ulegliśmy gospodarzom 3:0.
Ostatnim był pojedynek z drużyną Wierzchosławice – Ostrów. Kilka uwag trenera i zmiany dotyczące ustawienia poszczególnych zawodników przyniosły efekty. Mecz zakończył się wygraną Westovii 3:1, a bramki zdobyli Maks Jagiełło, Kornel Kukliński oraz Filip Rogalski.
Ostatecznie uplasowaliśmy się na drugim miejscu z dorobkiem 6 punktów ustępując pola jedynie gospodarzom ze Szkoły Sportowej. Siedmiu wspaniałych z Westovii zasłużyło w dniu dzisiejszym na wielkie słowa uznania. Pomimo padającego deszczu, zimna oraz braku zmienników pokazali charakter, wolę walki, a przy tym dobrze się bawili!

Westovia – LKS ŁADNA 2-1 (Filip Rogalski, bramka samobójcza),
Westovii – ZSS Unia Tarnów 2006 0:3
Westovii -„Wierzchosławice – Ostrów 3:1 (Maks Jagiełło, Kornel Kukliński, Filip Rogalski )

Westovia 2007: Piotr Maziarka, Tomasz Praski, Szymon Brożek, Kornel Kukliński, Daniel Ciężadło, Filip Rogalski oraz Maks Jagiełło.

Westovia – Nowa Jastrząbka 4:0 (3x Łukasz Radzik, Kacper Jurek)
Westovia – Dąbrovia II 2:0 (Kacper Marszalik, Kacper Jurek)
Westovia – Mędrzechów 5:2 (3x Kacper Jurek, Paweł Chłoń, Kacper Marszalik)
Westovia -Dąbrovia 1:0 (Dawid Słota)

Westovia 2006: Piotr Półkoszek, Kacper Marszalik, Łukasz Radzik, Dawid Słota, Kacper Jurek, Kacper Okoński, Paweł Chłoń, Wojciech Wiejacki , Kuba Blicharz oraz trener Paweł Kasprzyk, Paweł Półkoszek (foto).

2007

Fot: Paweł Półkoszek

Przyjaciele Klubu

Zapraszamy do sklepuKalendarz

Sierpień 2021
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Statystyki

stat4u