Bez goli młodzików

Trzy drużyny młodzików wystąpiło w miniony weekend i żadnej z nich nie udało się zdobyć gola. W lidze wojewódzkiej nie zobaczymy prawdopodobnie Nikodema Cisło, który doznał poważnej kontuzji i prawdopodobnie do końca sezonu nie zagra. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Jego brak był widoczny w meczu z Unią Tarnów, tak samo jak w drugiej drużynie brak innego lidera, Daniła Romanova, który też zaliczył absencję ze względów zdrowotnych.

Wracając do ligi wojewódzkiej… Unia od pierwszych minut nacierała z intensywnym pressingiem, który stwarzał dla nas trudności. Nasze pomyłki w rozegraniu piłki szybko pozwoliły rywalom osiągnąć przewagę dwóch bramek, a przed przerwą zdołali podwoić tę liczbę, zostawiając nas z deficytem czterech bramek. Po zmianie stron, to my skutecznie ograniczaliśmy Unię w rozwijaniu akcji, dominując na jej połowie przez kwadrans, ale nie udało nam się przełamać obrony bramkowej. W końcowej fazie meczu Unia zdobyła jeszcze dwie bramki, kończąc spotkanie triumfem 6:0. Trener Paweł Holcman: „Pożyteczny mecz, z którego mam nadzieję zawodnicy wyciągną sporo wniosków. Ciągle się uczymy.”

II Liga Małopolska Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Unia Tarnów – Westovia Tarnów 6-0

Westovia: Mróz – Leka, Dziemdziora, Kokoszka, Wagnerowski, Robak, Wójcik, Jakubas, Witek oraz Pilarski, Wojtarowicz, Furman, Kleparski, Baran, Brożek, Gdowski

W II Lidze też bez goli. „Biorąc pod uwagę ogólne założenia, które poruszyłem na odprawie przed meczem z Dunajcem Zakliczyn, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że w pierwszej połowie było naprawdę dobrze. Obraz gry był bardzo fajny, składne akcje w dwie strony. Abstrahując od pierwszej straconej bramki, druga bramka była stracona po bardzo fajnej akcji przeciwnika i nie nam nic do zarzucenia, chłopcy w pierwszej połowie naprawdę byli przeze mnie wysoko ocenieni. Jedyna zmiana, którą zrobiłem, w drugiej połowie, to przesunięcie Dawida Narkiewicza na skrzydło, a na pozycji napastnika zagrał Jakub Kargul. I zaskoczyło, naprawdę bardzo dużo okazji z naszej strony, niestety znowu festiwal nieskuteczności. Piękny strzał Igora Tomczaka, prawie z połowy w poprzeczkę. Fajne rajdy Andrzeja Stefańskiego i Szymona Pasadyna. Niestety wszystkie wysiłki szły (jak się to mówi) “jak para w gwizdek”. Tak opisywał mecz trener Artur Pobiegło.

II Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Westovia Tarnów – Dunajec Zakliczyn 0-7

Brawo za walkę dla chłopaków – taki słowami podsumował występ swoich podopiecznych trener Maciej Smagacz. Mimo niekorzystnego wyniku, uważam ze mieliśmy dużo fajnych momentów, oraz sytuacji, których niestety nie wykorzystaliśmy, a myślę ze zmieniłyby odczucia co do tego meczu. Stracone bramki wynikały tylko z naszego złego ustawienia w obronie. Będziemy nad tym pracować i o tym rozmawiać.

III Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2012: LKS Szynwałd – Westovia Tarnów 3-0