Bez komunikantów na rozgrywkach

W maju żaki przystępują do I Komunii Św., przez co muszą godzić obowiązki religijne ze sportowymi i niefortunny termin sprawił, że rocznik 2007 niemal w całości przystępujący do tej uroczystości nie mógł się zameldować na rozgrywkach Ligi Żaków. Również w poniedziałek nie będzie zajęć dla rocznika 2007, gdyż frekwencja wyniosłaby zaledwie kilka osób.

O rok młodsi gracze również musieli więc udźwignąć ciężar i godnie zaprezentować nasz klub w rozgrywkach. W tym roczniku jest też kilku komunikantów, dlatego udało się zebrać jedynie jedną drużynę, a nie dwie, jak zaplanował sobie trener Bartłomiej Kryczek. To jednak nie przeszkodziło jego dzielnym zawodnikom do zaprezentowania wysokich umiejętności. Boczne boisko Jutrzenki Wierzchosławice było areną zmagań i były to dość ciężkie warunki, ze względu na wcześniejsze opady deszczu. Błoto w polach bramkowych i kałuże na płycie boiska były dodatkową atrakcją zmagań 3 drużyn: Wierzchosławice-Ostrów, Dunajec Zbylitowska Góra i Westovia 2008. Jeden mecz trwał 2x 10 min. Pierwszy mecz Westovii to konfrontacja z gospodarzami, Wierzchosławice-Ostrów, a Konrad Bielak i Samuel Baca zdobyli pierwsze gole turnieju. W drugim pojedynku Dunajec Zbylitowska Góra znów Kondi zdobył gola i był to jedyny w tym spotkaniu. Oprócz strzelców bramek znów na pochwałę zasługuje Hubert Wałach, który prezentuje w ostatnim czasie dojrzałość i wyczucie.

Westovia – Wierzchosławice-Ostrów 2:0 (Konrad Bielak, Samuel Baca)
Westovia – Dunajec Zbylitowska Góra 1:0 (Konrad Bielak)

Westovia: Konrad Bielak, Wojtek Dębowski, Hubert Wałach, Jan Owsianko, Samuel Baca, Filip Dzieński, Kuba Kania, Daniel Kogut, Łukasz Gomułka, Leon Kukuś.