Po raz pierwszy na Legionach

Długo trwało zanim Westovia doczekała się boiska, na którym mogą występować jako gospodarze w II Lidze Młodzików. Dzięki współpracy ze szkołą SP 23, nasza drużyna może trenować i rozgrywać swoje mecze, a w zamian w nazwie zespołu połączona jest nazwa szkoły. Inauguracja miała miejsce w piątek i niestety porażka nieco popsuła humory zgromadzonym kibicom, ale trzeba podkreślić, że Dunajec Zbylitowska Góra przebudowała swoją kadrę i fizycznie wyglądał imponująco. Nasza młoda kadra boleśnie się o tym przekonała i to dosłownie. Trzykrotnie poturbowany w polu bramkowym golkiper Oliwier Piwowarczyk nie był w stanie równorzędnie walczyć o piłkę, a na skutek braku decyzji sędziego ta piłka wpadała do bramki. Zniesmaczony całym zajściem już do przerwy musiał jeszcze dwukrotnie wyciągać futbolówkę z siatki, a po przerwie jeszcze raz. Trener Bartłomiej Klepacki chciał uniknąć jego dalszych łez, a na placu gry zameldował się Kacper Srebro. Nie był to wprawdzie jego debiut, bo przed tygodniem już wystąpił, ale było to jego premierowe wejście przed własną publicznością i jego postawa była godna podziwu. Świetne interwencje spotkały się z oklaskami kibiców i do końca zachował czyste konto. Tym samym podbudował swoich kolegów, a ci dążyli do choćby jednego gola. W końcu się to udało, a na listę strzelców wpisał się Hubert Kozioł. Po kolejnej akcji znów padła bramka, a jej autorem Antoni Klepacki. Rywal był jednak zbyt mocny w dniu, by mówić o wyrównanych szansach, ale z pewnością te decyzje z pierwszej połowy i odgwizdane niesłuszne spalone przy stanie … 0-6 pozostawiają niesmak. Gościom ze Zbylitowskiej Góry gratulujemy sprawiedliwej wygranej i życzymy kolejnych sukcesów, a my w dalszym ciągu będziemy pracować nad kształtowaniem umiejętności. Swój debiut miał kolejny zawodnik z rocznika 2005, Mateusz Krawczyk i na pewno można pochwalić jego zaangażowanie i panowanie nad piłką. Jemu życzymy zaś kolejnych postępów i goli! Informujemy także, że do sztabu dołączył Paweł Soja, który będzie pełnił rolę kierownika drużyny i jemu także życzymy samych sukcesów!
Mecz oglądało również sporo rodziców oraz osób związanych z naszym klubem, m.in. Artur Koza, Paweł Bargiel, Michał Marzec i Bartłomiej Kryczek.

Westovia SP 23 – Dunajec Zbylitowska Góra 2-6
Hubert Kozioł, Antoni Klepacki

Westovia Sp 23: Oliwier Piwowarczyk, Kacper Srebro, Sebastian Koza, Daniel Wójtowicz, Jakub Soja, Artur Tajchner, Jakub Radziszewski, Tomasz Kozicki, Antoni Klepacki, Leszek Niewola, Mateusz Krawczyk Hubert Kozioł oraz Bartłomiej Klepacki i Paweł Soja.