Czy 7 bedzie szczesliwa ?

W ostatniej rundzie rozgrywek Deichmann Minimistrzostwa 2014 Anglicy walczyli o jak najwyższe miejsce w tabeli rozgrywek zasadniczych, aby trafić na jak najsłabsze drużyny w rundzie play-off.

Synowie Albionu walczyli jednak ze zmiennym szczęściem, ponieważ w pierwszym meczu z  Portugalią, w którym pomimo tego, że był rozgrywany o godzinie 10.00 jeszcze spali, przegrali go w stosunku 3:6. Bramki dla Anglii zdobyli Dominki Szczerba, Bartosz Biś i Kacper Kukla. Ta porażka obudziła Anglików i do pojedynku z Irlandią drużyna przystąpiła już skoncentrowana, a po dwóch bramkach Bartosza Bisia oraz jednej Dominika Szczerby Anglicy pokonali Irlandczyków 3:2. Ostatni mecz dnia to był pojedynek z Peru. Na boisku przeważali Anglicy, ale to andyjscy górale zdobyli bramkę i nie udało się już odrobić straty.1 (50)

Rundę zasadniczą turnieju ostatecznie Anglicy zakończyli na 7 miejscu z dorobkiem 24 punktów, 39 bramek zdobytych i 34 straconych. Z 14 rozegranych meczy wygrali oni 8, a 6 przegrali. Jednak forma jaką prezentuje drużyna, która z meczu na mecz jest lepsza pozwala z optymizmem myśleć o fazie play-off.

Już w czerwcu kolejne pojedynki turnieju w których drużyna na pewno powalczy o jak najwyższą lokatę w całych rozgrywkach.

(kholbee)