Dobre nastroje w młodzikach

Cztery drużyny młodzików i pięć spotkań czekało ich w miniony weekend. W większości były to dobre nastroje, choć nie zawsze kojarzone były z osiągniętym wynikiem. Z pewnością najstarsi przedstawiciele mogą być bardzo zadowoleni, bo na mecz z liderującą Unią Tarnów miał dać odpowiedź, czy Westovia jest gotowa na awans. Gospodarze wyszli na prowadzenie, ale bardzo dobrą partię rozegrał Jakub Robak, który miał olbrzymi wpływ na losy spotkania. Najpierw zagrał piłkę do Mikołaja Witka i padł wyrównujący gol. Później on sam wyprowadził zespół na prowadzenie, a gdy rywal wyrównał to po raz drugi popisał się asystą. Tym razem z jego podania skorzystał Jakub Nędza i młodziki Westovii bardzo mocno zbliżyli się do awansu na drugoligowy poziom.

III Liga Młodzików: tabela i wyniki

Westovia 2009: ZKS Unia Tarnów – Westovia Tarnów 2-3
bramki: Mikołaj Witek, Jakub Robak, Jakub Nędza

_________________________________

Awans do grupy mistrzowskiej IV ligi młodzika uzyskała Westovia 2010 i podobnie jak w rundzie zasadniczej, pierwszym rywalem był GAS Rozwój Szerzyny. Ponownie rywal osiągnął lepszy wynik, choć nie był to efekt dominacji na boisku. Bardzo dobra gra, operowanie piłką i kreowanie gry należały do tarnowian, ale tylko Piotr Srebro cieszył się z gola. Nota bene było to piękne trafienie, choć nie przyniosło oczekiwanych efektów.

IV Liga Młodzików: tabela i wyniki

Westovia 2010: Westovia Tarnów – GAS Rozwój Szerzyny 1-2
bramki: Piotr Srebro

_________________________________

W Zaczarniu kolejnego gola dla Westovii II zdobył Bartłomiej Tyrka, co wywołało oczywiście euforię i drużyna już nie może się doczekać następnego sezonu, gdy będą rywalizować z rywalami starszymi tylko o rok, a wyniki już będą lepsze. Ich koledzy bardzo dobrze czują się w roli lidera i coraz śmielej mówią o wygraniu swoich pierwszych rozgrywek. Dotychczas Westovia i KS Łękawica nie straciły żadnych punktów, więc był to mecz o prymat w lidze. Gospodarze grali u siebie, dysponując starszymi zawodnikami, a w dodatku już w pierwszej minucie objęli prowadzenie. Losy meczu ważyły się jednak do ostatniej sekundy, bo w międzyczasie bramka wyrównująca padła po trafieniu samobójczym, a decydujący gol padł w doliczonym czasie gry. Po stałym fragmencie gry z bocznego sektora, piłka znalazła się w polu karnym, a najprzytomniejszy był Kamil Witek i został bohaterem drużyny. Dwa dni później do Tarnowa przyjechała drużyna z Pleśnej i to Westovia objęła prowadzenie już w pierwszej minucie, a wynik otworzył Jakub Robak. Rywale robili wszystko, aby osiągnąć dobry wynik i dwukrotnie wpisywali się na listę strzelców, ale świetną formę strzelecką zaprezentował Miłosz Wagnerowski i jego hattrick walnie przyczynił się do zwycięstwa i utrzymania pozycji lidera.

V Liga Młodzików: tabela i wyniki

Westovia 2011: KS Łękawica – Westovia Tarnów 1-3
bramki: sam., Kamil Witek

Westovia 2011: Westovia Tarnów – UKS Pleśna 1-3
bramki: Jakub Robak, 3x Miłosz Wagnerowski

Westovia 2011 II: Zorza Zaczarnie – Westovia Tarnów 13-1
bramki: Bartłomiej Tyrka