Dziewczyny na remis, czas na zmiany

W poniedziałek dziewczyny pod opieką trenerki Nikoletty Błyskal powróciły do zajęć piłki nożnej, a dokładniej nasze zawodniczki rozegrały mecz towarzyski z drużyną Tarnovii Tarnów. Oczywiście wynik nie był tu sprawą ważną, ale z czysto dziennikarskiego obowiązku należy podać, że zakończył się on remisem 2-2. Dwukrotnie do siatki trafiła Nikoletta Borysiak, a wszystkie zawodniczki zagrały bardzo ambitnie i należą się im słowa pochwały. Również frekwencja dopisała, a ta przecież od zawsze jest mankamentem, lecz tym razem głód piłki był olbrzymi i niemal wszystkie w komplecie pojawiły się na Hali Jaskółka.

Westovia – Tarnovia 2-2
2x Nikoletta Borysiak

Westovia: Daria Baut, Nikoletta Borysiak, Martyna Przyłęcka, Martyna Kaleta, Wiktoria Sadecka, Martyna Pogoda, Gabriela Sacha, Amelia Sakowska.

Jednak efekt sportowy w tym przypadku był pochodną od spraw organizacyjnych, a te powodują pewne zmiany. Na spotkaniu podczas meczu doszło do spotkania przedstawicieli obu klubów, tj. Artur Koza i Jacek Ćwik w celu zintegrowania obu zespołów, co ma zaowocować w przyszłości grą w lidze ogólnopolskiej (III lub IV liga). Pierwszym etapem wdrożenia tego planu mają być wspólne zajęcia:

  • w poniedziałki 15:30 – Hala Jaskółka
  • w czwartki 16:30 – Hala Tarnovia (do potwierdzenia)

Zajęcia zaczynają się od 9 listopada, a prowadzić je będą obie trenerki. Na wiosnę nastąpi zmiana planu treningowego i podane będą dalsze informacje dotyczące kolejnych działań.

dziewczyny-jaskolka