Gdzie diabeł nie moze…

W upalne majowe popołudnie w gościnnej Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się ostatnia już edycja Letniej Ligii Orlików. Na Powiśle Dąbrowskie „Żabki” udały się z głównym celem dobrej zabawy i zgrania zespołu, który na co dzień rzadziej ma możliwości wspólnej gry.

Drużyny w turnieju podzielone zostały na dwie grupy, a Westovia trafiła do grupy z Tarnovią II i Wietrzychowicami. Eksperymentalny skład ‘Żabek” pomimo ambitnej walki nie poradził sobie z tymi przeciwnikami ponosząc porażki 0:4 z Tarnovią i 0:3 z Wietrzychowicami.

W ostatnim meczy przyszło się zatem mierzyć z drużyną Unii Niedomice, która w swojej grupie również zajęła ostatnie miejsce.

Mecz ten Westovia rozpoczęła bardzo zmotywowana z mocnym postanowieniem zwycięstwa. Na początku gra wyglądała bardzoprzylecka chaotycznie i Unia objęła prowadzenie. Wtedy to sprawy w swoje ręce wzięły dziewczyny z żabami na koszulkach. Kilka świetnych akcji przeprowadziła Nikoletta Borysiak, ale zabrakło dobrego ich wykończenia. Wiktoria Sadecka świetnie przechwytywała piłkę i przekazywała ją do ataku. Po jednej z takich akcji i dograniu piłki przez Korneliusza Klocha, Martyna Przyłęcka wpakowała piłkę do bramki przeciwników.

To zmotywowało „Żabki” jeszcze bardziej. Po chwili odpoczynku na boisku powróciła Wiktoria Sadecka i wówczas trzy dziewczyny znajdujące się na boisku przeprowadziły wspólna akcję, gdzie po dograniu Nikoletty Borysiak, Martyna Przyłęcka po raz drugi umieściła piłkę w siatce. W drużynie zapanowała euforia i chłopcy widząc rewelacyjną grę swoich koleżanek stanęli na wysokości zadania i nie pozwolili przeciwnikowi doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie Westovia wygrała 2:1 i zajęła w całym turnieju 5 miejsce.

Oprócz brylujących dzisiaj na boisku dziewcząt świetnie spisywali się Filip Litwora, który z meczu na mecz jest bardziej ograny i świetnie radzi sobie na boisku. W bramce zadebiutował z doskonałym skutkiem Kamil Giebułtowski, którego w jednym meczu godnie zastąpił Mateusz Adamczak.DT 008

Cała drużyna Westovii zasłużyła dzisiaj na pochwałę i pomimo tego, że od początku nie szło im najlepiej, to potrafili oni skoncentrować się i wygrać ostatni mecz.

Westovia wystąpiła w składzie : Kamil Giebułtowski, Mateusz Adamczak, Wiktoria Sadecka, Nikoletta Borysiak, Martyna Przyłęcka, Filip Litwora,  Szymon Sajdak, Korneliusz Kloch, Bartosz Szatko i Damian Tomasik.

kholbee