Słonce sprzyja Anglikom

W trzeciej edycji Deichmann Minimistrzostw 2014 wreszcie zaświeciło słońce. Do jedynych uśmiechnęło się ono, innych przyćmiło swym blaskiem. Anglicy znaleźli się w tej pierwszej grupie.

Przed reprezentacją Anglii U11 w sobotnie przedpołudnie były do rozegrania jedynie dwa mecze. Apetyt na 6 pkt był ogromny zarówno wśród zawodników, sztabu szkoleniowego i rodziców.

Atmosfera panująca na obiektach w Zbylitowskiej Górze sprzyjała raczej rozleniwieniu i  relaksowi niż skupieniu i walce. Jednak Anglicy wykazali się profesjonalizmem i do pierwszaego meczu z Meksykiem przystąpili bardzo skoncentrowali. Pierwsza połowa to było klasyczne badanie się obu zespołów, które nie wpłynęło na wynik i zakończyła się ona bez bramek. Druga połowa to już istna dominacja Anglii . Wynik otworzył niezawodny Dominik „Kokon” Szczerba, swoje dwie bramki dołożył Bartosz Biś, a dzieła dokończył Conrad Sterling. Na wyróżnienie zasługuje trzecia bramka zdobyta przez Anglików po perfekcyjnie rozegranym rzucie rożnym przez Kacpra Kuklę. Warto wspomnieć, że ten stały fragment gry był dzień wcześniej ćwiczony podczas treningu. Sama gra Anglików sprawiała wiele radości licznie zgromadzonym kibicom.SONY DSC

W drugim meczu Anglicy spotkali się z Norwegią. Grało się ciężko, bo upał zaczął dawać się we znaki. Jednak był to kolejny mecz rozegrany mądrze przez Anglików, w którym to Bartoszowie Biś i Szatko ustalili jego wynik. Zwłaszcza bramka tego drugiego Bartosza mogła się podobać.

Tym razem formacja obronna Anglików spisała się na medal, gdyż w obydwu meczach z tyłu zostawało 0.

Już za tydzień przed Anglikami kolejne trzy bardzo ważne mecze z sąsiadami z tabeli tj. Peru, Irlandią i Portugalią. To właśnie te spotkania zweryfikują rzeczywistą pozycję Anglików w tabeli. Z obecną formą tej drużyny, przeciwnicy na pewno bardzo obawiają się Anglików.

Westovia wystąpiła w składzie : Oliwier Kolbusz – Jakub Kaleta, Bartosz Szatko, Maksym Główczyk, Bartosz Biś, Dominik Szczerba, Kacper Kukla, Conrad Sterling

(kholbee)

W młodszej kategorii Anglicy zagrali cztery spotkania, a dwa z nich wysoko wygrali. Najpierw Austria, a później Portugalia zostały robite, a świetną partię rozegrali wówczas Sebastian Koza i Leszek Niewola. Do siatki trafił wtedy również Szymon Jamróg. Niestety, nie wszystko było idealne i w dwóch kolejnych spotkaniach było o wiele trudniej. Najpierw Brazylia skutecznie wykonała rzut wolny, a pod koniec ustaliła wynik spotkania na 0-2. Z kolei Szwecja również wygrywała 2-0, lecz pogoń była na tyle skuteczna, że angielscy zawodnicy zdołali doprowadzić do wyrównania. Najpierw do siatki trafił Tomasz Kozicki, a później wynik ustalił Oliwier Piwowarczyk.

Sytuacja Anglików w tabeli przedstawia się następująco :

http://www.kochamsport.pl/Zawody/DMME2014/U-11/Tarn%C3%B3w/Tabele/Liga