III miejsce dziewczyn w Gorlicach

W minioną sobotę rozegrany został Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Burmistrza Gorlic, ze specjalnym udziałem Reprezentantki Polski Gabrieli Grzywińskiej. Zawody okazały się być niezłym występem naszych zawodniczek, co przełożyło się na 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji.
Piast Łapanów – Westovia Tarnów 0-3
Gabriela Krawczyk x 3 
Nasze dziewczyny zaczęły mocnym atakiem i przemyślana taktyką. W formacji obronnej jak zwykle doskonale radziły sobie Wiktoria Sadecka i Martyna Kaleta. W pomocy i rozegraniu doskonale zagrały Gabriela Sacha oraz Martyna Przyłęcka. Po jednej z akcji Gabi Sachy i odegraniu piłki, doskonałym strzałem bramkarkę Piasta pokonała Gabriela Krawczyk. Ta sama zawodniczka jeszcze dwa razy, w tym meczu pokonała bramkarkę z Łapanowa, z rzutu wolnego trafiając w samo okienko i drugi raz z akcji.

Glinik II Gorlice – Westovia Tarnów 1-3
Gabriela Krawczyk x2, Nikola Borysiak x1
W tym meczu szybko straciliśmy bramkę. Jednak w dalszej części meczu nasze dziewczyny przystąpiły do przemyślanych akcji w ataku, co dało nam szybkie wyrównanie po strzale Gabi Krawczyk. Ta sytuacja dała Naszym dziewczynom skrzydła i po kolejnej pięknie rozegranej akcji przez Martynę Przyłęcką i odegrani piłki do Gabi Krawczyk ta strzela, jednak bramkarka Glinika broni wybijając piłkę wprost pod nogi Nikoli Borysiak która takiej sytuacji nie mogła nie wykorzystać i wynik meczu ustala na 1-2 dla Westovii. W drugiej połowie kolejnym skutecznym strzałem bramkarkę Glinika pokonała Gabi Krawczyk i mecz zakończył się wygraną 1-3.

Puszcza Niepołomice – Westovia Tarnów 2-0


Westovia Tarnów – Glinik Gorlice 1-4
Gabi Krawczyk 1x
W tych meczach było już widać zmęczenie zawodniczek. Rzutu karnego w pierwszym z nich nie wykorzystała Nikola.
Doskonałą pracę w obronie pokazywały Wika i Martyna Kaleta.
Impreza zakończyła się wspólnym grillowaniem, oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez zawodniczki Glinika Gorlice. Jak na boisku widać było walkę i złość, tak przy wspólnym stole wszystkie waśnie i spory z boiska zostały wyjaśnione. Wspólne biesiadowanie pokazało po raz kolejny że hasło PZPN „Łączy nas piłka” ma sens 🙂
Niewątpliwą atrakcją turnieju był udział Reprezentantki Polski oraz Mistrzyni Europy U 17 z 2013 r Gabrieli Grzywińskiej. Autografom i wspólnym zdjęciom z Reprezentantką Polski nie było końca.

Westovia: Amelia Sakowska, Gabriela Sacha, Gabriela Krawczyk, Martyna Budzik, Martyna Przyłęcka, Martyna Kaleta, Wiktoria Sadecka, Nikoletta Borysiak oraz Nikoletta Błyskal i Sebastian Borysiak (kierownik drużyny).