Już wszystkie drużyny młodzików zagrały

Najwcześniej swoje rozgrywki rozpoczęli zawodnicy z rocznika 2011, którzy występują w Małopolskiej Lidze Młodzików. Jednakże w okręgowych zawodach, nasz klub wystawił aż cztery zespoły, które rywalizują odpowiednio w II, III, IV i V lidze, a miniony weekend był pierwszym, w którym zagrały wszystkie drużyny młodzików.

Gra chłopców w meczu rozgrywanym w Szczucinie podobała się trenerowi Arturowi Pobiegło do 60 min, choć wynik sportowy ciężko było uzyskać bez czołowego strzelca. Bardzo tytaniczna praca (znowu) Andrzeja Stefańskiego, fajna, szybka akcja Karola Prucnala i debiutancka w tej lidze bramka strzelona przez niego lewą nogą, czy szybka akcja Dawida Narkiewicza i gol strzelony ze skrzydła to pozytywy tego spotkania. W końcówce meczu, bardzo ładne dwie interwencje zaliczył Adrian Ogorzelec, który raz popisał się piękną paradą, po strzale przeciwnika, a drugi raz zatrzymując przeciwnika w sytuacji sam na sam. Wynik meczu 7:2. Zaczynamy strzelać (bez Danego), ale to wciąż za mało.

II Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Wisła Szczucin – Westovia Tarnów 7-2
bramki: Karol Prucnal, Dawid Narkiewicz

W III lidze trener Maciej Smagacz wystawił swoją kadrę z rocznika 2012 na drugi wyjazdowy mecz. Tam Wolania Wola Rzędzińska wygrała mecz, choć Adam Maurycy dwukrotnie pakował piłkę do siatki wynik 3-2 dawał nadzieję. Próba rozegrania piłki od bramki nie wychodziła jednak w taki sposób jaki można sobie wymarzyć, a ostatecznie gospodarze cieszyli się z wygranej.

III Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2012: Wolania Wola Rzędzińska – Westovia Tarnów 9-2
bramki: 2x Adam Maurycy

W IV lidze zagrali jeszcze młodsi, bo rocznik 2013, ale nie będą miło wspominać kolejnego meczu z Fundacją Górnik. Wprawdzie na jesień wynik był większy, ale mimo wszystko stać naszych zawodników, aby zdobyć honorowego gola i mniej goli stracić.

IV Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2013: Fundacja Górnik 20 Tarnów – Westovia Tarnów 12-0

Pierwszy ligowy mecz w życiu chłopców rozegrali zawodnicy z rocznika 2014 (na zdjęciu). Fantastycznie od początku spotkania w Ciężkowicach, chłopcy pokazali pełne zaangażowanie, co przełożyło się na piękne, składne akcje i bramki z bocznych sektorów boiska. „Dla moich chłopców było to coś nowego, kolejny etap w ich świecie piłkarskim i na pewno czekają nas trudne mecze, w tym zwycięstwa i porażki. Cały czas się uczymy z wielkim uśmiechem na twarzy, a co za tym idzie, realizacją celów, które sobie wyznaczmy. Jestem dumny, że mam taką drużynę” – podkreślił Trener Seweryn Kobyłecki.

V Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2014: Ciężkowianka II Ciężkowice – Westovia Tarnów 0-4
bramki: 2x Piotr Rysiewicz, Kamil Kloc, Karol Krawczyk