Liderzy wśród trampkarzy

Dwie drużyny trampkarzy zagrały w miniony weekend i obie liderują wśród I i II ligi trampkarzy. Rocznik 2010 udał się do Ciężkowic, a rocznik 2009 zagrał u siebie z Brzozą Brzezówka.

Mecz toczony pod naszą kontrola przez całe 80 minut. Drużyna przeciwna nie potrafiła stworzyć zagrożenia przez cały mecz, co dobrze świadczy o aktywności naszej drużyny. Odbiory na połowie przeciwnika, plus cierpliwy atak pozycyjny pozwalał nam oddalać zagrożenie i przenosić grę na połowę przeciwnika. Bramkarz Cieżkowic dwoił się i troił, ale udało się w końcu trafić do siatki i to dwukrotnie. Pracujemy dalej. Zostało 6 meczy, by osiągnąć wyznaczony cel. Tak po meczu opisywał trener Krzysztof Krauze.

I Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2010: Ciężkowianka Ciężkowice – Westovia Tarnów 0-2
Bramki: Nikodem Osika, Oktawian Zawadzki

Do Tarnowa przyjechała pierwsza drużyna Brzozy Brzezówka, która w ostatnim zaległym pojedynku postawiła opór Iskrze Tarnów remisując te zawody. Nasza drużyna w pierwszym spotkaniu tych drużyn wygrała, ale był to mecz trudny, a zwłaszcza walka z murawą. Dziś te warunki były inne, a to musiało być naszym atutem. W trakcie spotkania kilka razy mieliśmy oberwanie chmury, a intensywność deszczu była bardzo duża. Co przeszkadzało drużynom w graniu. Byliśmy faworytem i cel był jeden – Trzy punkty.

Zaczęliśmy bardzo dobrze i od początku mocno nacisnęliśmy rywala i w pierwszej minucie mieliśmy już dwie sytuacje na bramkę. Ta padła w 8 minucie meczu po rzucie rożnym, najpierw strzał naszego zawodnika został obroniony, ale dobitka Maksa Marszalika była już skuteczna. Chwilę później zawiązujemy fajną akcję do której podłączył się Kornel Dychus i dobrym podaniem wypatrzył Szymona Szczurka, który wygrał „1v1” i płaskim uderzeniem podwyższył wynik. Trzecia bramka znów należała do Maksa Marszalika, który przechwycił podanie i sam wykończył akcję. Na 4:0 podwyższył duet Piotrek Kuczek i Szymon Szczurek , a ten drugi wykorzystuje swoją szansę. Po zmianie stron obraz nie uległ zmianie dalej to Westovia nacierała stwarzając kolejne okazje. Szymon Szczurek otwiera strzelanie w drugiej części, a świetną Asystą dał Maks Pobiegło. Kolejne trafienie notuje Piotr Kuczek, który skorzystał z podania Maksa Marszalika. Ostatnie dwie bramki zdobywamy po akcjach indywidualnych. Najpierw swojej bramki w lidze doczekał się Kornel Dychus, który w każdym meczu pracował na tego gola. Wynik ustalił Piotrek Kuczek. W tym meczu mieliśmy jeszcze trzy sytuacje 100%, których szkoda ale nie miały wpływu na wynik. (Dwa niecelne strzały z bliskiej odległości oraz nie wykorzystany rzut karny). Rywala trzeba też pochwalić, bo próbował grac w piłkę, ale dziś nie miał argumentów aby nas czyms zaskoczyć. Wygrywamy pewnie i zasłużenie. A to daje kolejne 3pkt w tabeli.

„Zagraliśmy kolejny dobry mecz, równe dwie połowy i na fajnym tempie, dobrze się ruszaliśmy i byliśmy dynamiczni. Nie pozwalaliśmy rywalowi na nic. Jesteśmy zadowoleni i na przymusową pauzę w najbliższy weekend nie oddamy fotelu lidera”

Podziękowania od drużyny dla państwa Marszalik za zorganizowanie ręczników w przerwie meczu, chłopaki mogli się troszkę osuszyć. 👍

Całość opisu: trener Paweł Soja.

II Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2009: Westovia Tarnów – Brzoza Brzezówka 8-0
Bramki: 3x Szymon Szczurek, 2x Maks Marszalik, 2x Piotr Kuczek, Kornel Dychus