Młodziki nie skorzystali z atutu

W miniony weekend swoje mecze zagrały trzy z czterech grup w rozgrywkach młodzików, a wszystkie mogły skorzystać z atutu własnego boiska, ale z tego nie skorzystały. Najpierw gospodarzem na Wojska Polskiego był Górnik i choć od razu było widać przewagę fizyczną, to także sportowo wydawali się dobrze przygotowani. Westovia jednak bardzo rozsądnie się broniła, a w dodatku Miłosz Wagnerowski otrzymał prostopadłe zagranie, co pozwoliło objąć prowadzenie. Wydawało się, że do przerwa pozwoli nabrać dodatkowych sił, ale jeszcze przed zmianą stron rywal zdobył gola, a po przerwie zabrakło już, aby powstrzymywać ich ataki.
W III lidze goście z Tuchowa przyjechali z nastawieniem wysokiego pressingu i po dwóch dośrodkowaniach zdobyli dwubramkowe prowadzenie. Po pierwszych kłopotach sytuacja się zmieniła i gospodarze zaczęli dominować w grze, a po akcji Dawida Porębskiego, gola kontaktowego zdobył Iwo Postawa. Coraz lepsza gra i groźniejsze sytuacje dawały olbrzymią nadzieję na doprowadzenie do remisu, ale kontratak gości zakończył się golem. Później dołożyli jeszcze jedno oczko i mecz dobiegł końca.
Pierwszy raz w sezonie wystąpili też gracze z rocznika 2011 jako drużyna grająca w IV lidze i na ławce do dyspozycji trenera było dwóch bramkarzy. Pierwsze minuty wskazywały na to, że może to być wyrównany pojedynek, ale szybko stracone gole obniżyły te szanse i goście pewnie wygrali.

II Liga Młodzików: tabela i wyniki

Westovia 2011: Górnik 20 Tarnów – Westovia Tarnów 5-1
bramki: Miłosz Wagnerowski

III Liga Młodzików: tabela i wyniki

Westovia 2010: Westovia Tarnów – TS Tuchovia Tuchów 1-4
bramki: Iwo Postawa

IV Liga Młodzików: tabela i wyniki

Westovia 2011 II: Westovia Tarnów – Rzepiennik Strzyżewski 0-5