Niezłe zawody w Pucharze Tymbarku

Aż trzy drużyny Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie wzięły udział w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Dwie z nich uplasowały się na podium, a wszyscy zawodnicy trenują na co dzień w Westovii. Także na podium w kategorii U-10 uplasowało się Stowarzyszenie „Siódemka” w Tarnowie, a dla nich był to debiut w rozgrywkach. To przede wszystkim zasługa trenera Karola Kosonia, który wziął na siebie organizację i przygotowania, a lwią część drużyny stanowi jego podopieczni z orlików Westovii.
W Zbylitowskiej Górze rozegrano etap regionalny dla miasta Tarnowa turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Poniżej wpisy szkół:

Szkoła Podstawowa Nr 23 im. Jana Pawła II w Tarnowie:
W tym turnieju z naszej szkoły rywalizowały trzy drużyny w kategorii U – 8 chłopców, i U – 10 chłopców, gdzie mieliśmy dwa zespoły.
W najmłodszej kategorii 2 miejsce w turnieju po niesamowitej walce wywalczył zespół w składzie: Emanuel Fryś, Zuzanna Łucka, Fabian Molecki, Antoni Nowak, Wojciech Olszewski, Oliwier Rubacha, Julian Skiba, Mikołaj Słomski, Maja Stawiarz oraz Aleksander Tokarski. Warto dodać że do wyłonienia zwycięzcy były potrzebne rzuty karne.
Miejsce na podium zajął także pierwszy zespół chłopców w kategorii U -10 występujący w składzie: Michał Chrzanowski, Patryk Scąber, Cyprian Drwal, Jan Kwater, Filip Łabuz, Dominik Przytulski, Jan Stelmach, Hubert Wierzba, Adam Więckowicz oraz Tymon Wołczacki. Chłopcy po zaciętej walce w końcowej klasyfikacji turnieju zajęli 3 miejsce.
W turnieju występował również drugi zespół z kategorii U 10 występujący w składzie: Tymoteusz Mikrut, Franciszek Serwin, Adam Soja, Feliks Zydroń, David Seternus, Brajan Walczak, Hubert Stelmach oraz Krystian Małochleb. Należy zaznaczyć iż większość chłopców w tej drużynie była rok młodsza od swoich rówieśników. Wszystkim naszym wyżej wymienionym uczniom Gratulujemy!

Stowarzyszenie „Siódemka” w Tarnowie
Pierwszy raz, nasi młodzi chłopcy z klas trzecich, wzięli udział w rozgrywkach piłkarskich O Puchar Tymbarku. Dzięki inicjatywie jednego z rodziców naszch uczniów – Pana Karola Kosonia, grupa młodych piłkarzy zagrała mecze i wśród wielu utytułowanych zespołów w kategorii U10 zajęła zaszczytne 2 miejsce ex aequo z inną drużyną piłkarską.
Gratulujemy naszym reprezentantom i ich trenerowi!