Orliki na dwóch frontach

W dniu wczorajszym rozegraliśmy pierwszą rundę Ligi Orlików w tym sezonie, a na placu boju reprezentanci dwóch roczników. W Wierzchosławicach pojawili się najstarsi, czyli rocznik 2006 pod opieką Pawła Kasprzyka, a w Zbylitowskiej Górze swój debiut z rocznikiem 2007 miał Michał Jagiełło. „Starzy wyjadacze” rozpoczęli od spotkania z FA Wojnicz i po fatalnym błędzie w defensywie tracimy bramkę, ale chwilę później po atomowym i świetnym strzale Dawida Słoty piłka odbija się od słupka i wpada do siatki. Ostatecznie mecz kończy się remisowo ale ze sporym szczęściem dla Nas bo rywale nie wykorzystali jeszcze dwóch doskonałych sytuacji. Drugi mecz to spotkanie z pierwszym zespołem gospodarzy i obejmujemy prowadzenie po strzale Wiktora Ceglińskiego. Niestety później nie wykorzystujemy dobrych sytuacji, a jedyna akcja gospodarzy kończy się kontrą i bramką wyrównującą po katastrofalnych błędach całej defensywy. Trzeci mecz to spotkanie z drugim zespołem gospodarzy i pewne zwycięstwo 7:0 po ładnych akcjach. Bramki strzelali Wojtek Wiejacki i Filip Manijak po 2 oraz po jednej Wiktor, Kacper Okoński i Paweł Chłoń. Ostatni pojedynek to gra przeciwko Unii Tarnów i po wspaniałym spotkaniu oraz bardzo ładnych, płynnych i zespołowych akcjach wygrywamy pewnie 4:1 po hattricku Wojtka Wiejackiego i świetnym strzale Wiktora Ceglińskiego po bardzo pięknej asyście Dawida Słoty. Podsumowując po sennym początku zawodów końcówka już bardzo dobra w Naszym wykonaniu i oby chłopaki trzymali już ten poziom do końca sezonu bo stać Ich na to.

Westovia – FA Wojnicz 1:1 (Dawid Słota)
Westovia – Wierzchosławice I 1:1 (Wiktor Cegliński)
Westovia – Wierzchosławice II 7:0 (2x Wojtek Wiejacki, 2x Filip Manijak, Kacper Okoński, Wiktor Cegliński, Paweł Chłoń)
Westovia – Unia Tarnów 4:1 (3x Wojtek Wiejacki, Wiktor Cegliński)

Westovia 2006: Piotr Półkoszek, Paweł Kozyra, Kacper Okoński, Dawid Słota, Wojtek Wiejacki, Filip Manijak, Wiktor Cegliński, Paweł Chłoń i debiutujący w końcu w lidze Nikolas Roczniak, który jak i pozostali chłopcy zasłużyli na wyróżnienie.

Westovia 2007 miała również styczność z naturalną nawierzchnią i zanim się zdołali przyzwyczaić do tych warunków to rywale lepiej sobie radzili w tym elemencie obejmując prowadzenie. Z rzutu karnego wyrównał jednak Szymon Brożek, ale jednak Zgłobice zdołały wpakować piłkę do naszej bramki. W drugim pojedynku rywalem była Tarnowska Akademia Piłkarska, a wzorową, indywidualną akcję wykonał Piotr Maziarka i swój rajd skutecznie wykończył. Rywale jednak zdołali doprowadzić do remisu z rzutu karnego, ale tym razem role się odwróciły i Westovia tym razem zadała decydujące trafienie, a pięknym strzałem z dystansu popisał się Jakub Okas. Żadne gole nie padły w ostatnim meczu z gospodarzem, Dunajcem Zbylitowska Góra, ale nie zmienia to faktu, że zawodnicy pokazali ambicję i wolę walki, a trener był w pełni zadowolony z ich postawy.

Westovia – Szkółka Piłkarska Zgłobice 1:2 (Szymon Brożek)
Westovia – Tarnowska Akademia Piłkarska 2:1 (Piotr Maziarka, Jakub Okas)
Westovia – Dunajec Zbylitowska Góra 0:0

Westovia 2006: Szymon Złotnicki, Szymon Brożek, Dawid Kaczmarczyk, Jakub Okas, Piotr Maziarka, Samuel Rojek, Patryk Rosół, Oskar Jurek, Kornel Kukliński, Maks Jagiełło, Filip Golema.

 2007