Orliki po raz drugi

Stare Żukowice mała wieś malowniczo położona w lasach pełnych grzybów i rowerzystów w powiecie tarnowskim gościła uczestników 2 rundy Ligi Orlików. Udział w turnieju wzięły zespoły: Unia Tarnów rocznik 2007, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Westovia rocznik 2007 oraz gospodarz Nowa Jastrząbka. Drużyna Westovii stawiła się w komplecie wraz z trenerem Michałem Jagiełło i z marszu przystąpiła do turnieju. W pierwszym meczu zagraliśmy po raz pierwszy w historii z popularnymi „słonikami” z Niecieczy. Mecz był bardzo wyrównany, ale ani jednej drużynie nie udało się zdobyć gola. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W drugim meczu zagraliśmy z gospodarzem, Nowa Jastrząbką. Niestety w pierwszej połowie popełniliśmy trzy kardynalne błędy w obronie, co skutkowało stratą bramki, jednak w drugiej połowie ogarnęliśmy się z letargu wygrywając tę część, a bramkę zdobył Kornel Kukliński. Niestety na więcej brakło czasu i przegraliśmy 3:1 (3:0). Ostatnim był pojedynek z Unią Tarnów, ale niestety nasza niemoc powróciła i przegraliśmy po w miarę wyrównanym pojedynku 3:0 (2:0). 2 runda Ligi Orlików nie była udana dla Westovii rocznika 2007, ale głowa do góry!! „Jutro” będzie kolejny mecz , turniej czy zawody na których nasi zawodnicy pokażą, że stać ich na wiele.

Westovia – Termalica Bruk -Bet Nieciecza 0-0
Nowa Jastrząbka – Westovia 3-1 ( Kornel Kukliński)
Unia Tarnów – Westovia 3-0

Westovia 2007: Szymon Brożek, Max Jagiełło, Alek Nowak, Dawid Kaczmarczyk, Piotr Maziarka, Igor Wielgus, Kornel Kukliński, Daniel Ciężadło. Trener Michał Jagiełło, kierownik i ratownik medyczny 🙂 Dariusz Kaczmarczyk.

W Pleśnej rywalizowała zaś Westovia 2006, a tam oprócz gospodarzy pojawiła się Unia Tarnów z dwoma drużynami. Niestety nie był to szczęśliwy dzień dla podopiecznych Pawła Kasprzyka i Pawła Półkoszka, którzy przegrali dwa pojedynki derbowe. Najpierw 1-2, a gola zdobył wówczas Dawid Słota, a później 0-1. Te błędy w defensywie zostały wyeliminowane w spotkaniach z gospodarzami i tu padły zsynchronizowane wyniki 3-0. Oprócz Dawida, dwoma gola w tym turnieju może pochwalić się Filip Manijak, a Łukasz Radzik, Fabian Jasiak i Wojciech Wiejacki jednym golem.

Unia I – Westovia – 2:1 (Dawid Słota)
Unia II – Westovia – 1:0
Westovia – Pleśna I – 3:0 (Dawid Słota, Łukasz Radzik, Filip Manijak)
Westovia – Pleśna II 3:0 (Fabian Jasiak, Wojciech Wiejacki, Filip Manijak)

Westovia 2006: Paweł Chłoń, Kacper Okoński, Wojciech Wiejacki, Łukasz Radzik, Dawid Słota, Jakub Żurek, Piotr Półkoszek, Filip Manijak, Fabian Jasiak, Paweł Kozyra, trener Paweł Kasprzyk i kiero/foto Paweł Półkoszek.

Fot. Paweł Półkoszek

Fot. Unia Tarnów – Facebook