Orliki szkoleniowo w Lisiej Górze i Skrzyszowie

Zespół zawodników z rocznika 2010 wziął udział w towarzyskim turnieju w Skrzyszowie. Graliśmy w systemie mecz i rewanż z drużynami: LUKS Skrzyszów Żółci, LUKS Skrzyszów Biali, LKS Szynwałd oraz Błękitni Tarnów. Pokazaliśmy się z dobrej strony, a trenera cieszy przede wszystkim dobra postawa całego zespołu. Były próby ustawienia, rotacje personalne, zawirowania z pozycjami, ale chłopcy pokazują, że mimo niedociągnięć to jest się z czego cieszyć.

Natomiast rocznik 2009 udał się na zmagania do Lisiej Góry, gdzie została rozegrana druga runda Ligi Małych Orłów. W pierwszym spotkaniu drużyna Westovii zmierzyła się z drużyną z Tuchowa, do 18 minuty spotkania utrzymywał się wynik 0:0 mimo znakomitych sytuacji (3x poprzeczka, nie trafienie na pusta bramkę), jednak w ostatnich 2 minutach drużyna z Tuchowa zdołała strzelić nam 2 bramki. W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z drużyną Iskry Tarnów, gdzie przegraliśmy dość sporo, bo 0:4, jednak przez większość spotkania Westovia przeważała, lecz nie zdołała wykorzystać swoich sytuacji pod bramką Iskry, mimo wyniku, bardzo cieszy fakt, że zawodnicy starali się rozgrywać piłkę od tyłu, poprzez wznowienie gry od bramkarza po ziemi do dwóch zawodników ustawionych szeroko, i mimo wielu niepowodzeń w wyprowadzaniu akcji, nadal starali się konsekwentnie realizować założenia. W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z drużyną z Łękawicy, spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2, bramki zdobywali: Jakub Nędza x3, Krzysztof Babiarz, Robert Zakulec, oraz Hubert Starzyk. W spotkaniu z Łekawica drużyna Westovii spisała się na medal, rozpoczynając każda akcje od bramki – rozpoczęcie gry podaniem po ziemi, przegranie piłki na druga stronę, również z wykorzystaniem bramkarza, oraz wykorzystanie zagrania prostopadłej piłki, czym genialnie popisał Krzysztof Babiarz zagrywając piłkę przez 2 linie przeciwników do Zakulca, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Westovia 2009: Krzysztof Babiarz, Robert Zakulec, Oskar Waligóra, Kuba Nędza, Miłosz Kulig, oraz gościnnie zawodnicy z Akademii Lisia Góra: Julka Madura, Bartek Madura i Hubert Starzyk.