Orliki z przytupem rozpoczęły wiosnę

Trzy zespoły orlików Westovii zostały zgłoszone do Ligi Orlików, z czego dwa to młodsi gracze z rocznika 2006. Podopieczni Pawła Kasprzyka i Pawła Półkoszka podzielili swoich podopiecznych na dwa zespoły i mimo niekorzystnej aury wystąpili na trawiastym boisku w Koszycach Wielkich. Tam gospodarze starali się, by boisko nadawało się do gry, a dzieci miały poczuć radość z gry. Tak też się stało, a cieknący z nieba deszcz nie popsuł uczestnikom humorów. Reprezentacyjna drużyna rocznika 2006 omen nomen jak burza przeszła przez zawody wykorzystując swoje okazje, pokonując wysoko swoich przeciwników. Bardzo udany debiut zaliczył Fabian Jasiak, który przyszedł do nas z zaprzyjaźnionej Iskry Tarnów. Świetną partię rozegrał Łukasz Radzik, a i reszta zespołu nie odbiegała dyspozycją. Czyhający na swoje szanse reprezentanci także mieli powody do zadowolenia, choć zdecydowanie więcej było ich w konfrontacji z Błękitnymi Tarnów. Tu po golu Wojciecha Wiejackiego długo utrzymywali korzystny wynik, ale w końcu  tum przed samym zakończeniem ulegli pod naporem rywala i stracili bramkę, a pojedynek zakończył się remisem.

Ich starsi koledzy z rocznika 2005 mieli spore problemy z zebraniem odpowiedniej kadry do rywalizacji w Szynwałdzie, więc sztab trenerski sięgnął po dwóch zawodników trenujących w młodzikach. Sebastian Koza i Tomasz Kozicki pokazali się z bardzo dobrej strony, a w ich grze było widać większą dojrzałość niż u rywalizujących drużyn. Oni też zdobyli wszystkie gole, ale dobra gra była możliwa dzięki zaangażowaniu całego zespołu, a kilka składnych akcji mogło się podobać kibicom z parasolem w ręku.

Westovia I – Koszyce Wielkie 3-0 (2x Fabian Jasiak, Kacper Jurek)
Westovia II – Koszyce Wielkie 0-6 (Max Jagiełło, Michał Romanowski)
Westovia I – Błękitni Tarnów 4-0 (2x Fabian Jasiak, Kacper Marszalik, Łukasz Radzik)
Westovia II – Błękitni Tarnów 1-1 (Wojciech Wiejacki)
Westovia I – Westovia II 8-0 (4x Kacper Marszalik, 3x Łukasz Radzik, Dawid Słota)

Westovia: Piotr Półkoszek, Wojtek Maciaszek, Dawid Słota, Kacper Marszalik, Kacper Jurek, Łukasz Radzik i Fabian Jasiak, oraz Kuba Blicharz, Igor Zapart, Wojtek Wiejacki, Paweł Chłoń, Kacper Okoński, Szymon Piechnik, Dominik Fuk i Kacper Kloc.

Westovia – Łękawica 3-0 (2x Tomasz Kozicki, Sebastian Koza)
Westovia – Ładna 4-1 (3x Tomasz Kozicki, Sebastian Koza)
Westovia – Szynwałd 5-0 (3x Tomasz Kozicki, 2x Sebastian Koza)

Westovia: Kacper Srebro, Mateusz Gryboś, Krzysztof Osysko, Oliwier Kornaus, Sebastian Koza, Tomasz Kozicki i Filip Kras oraz Artur Koza i Marcin Gryboś.

2005-szynwald

Galeria – Paweł Półkoszek

Galeria KS Błękitni Tarnów

Film: Paweł Półkoszek