Pierwsze zmagania ligowe

Jako pierwsi zmagania ligowe rozpoczęli trampkarze, którzy otworzyli II ligę. W wyniku zmian w zaprzyjaźnionej szkółce piłkarskiej Metalu Tarnów doszło do pewnych przetasowań, a konsekwencją było rozłączenie się wspomnianego Metalu oraz Błękitnych Tarnów. Wychowankowie tych klubów z rocznika 2010 i 2011 pracowali w ostatnim okresie z trenerem Krzysztofem Krauze, który objął stanowisko trenera trampkarzy w Westovii. Rodzice i zawodnicy bardzo sobie cenili tą współpracę i postanowili przyjść za trenerem do nowego klubu.

„Witamy oficjalnie całą grupę, która dołączyła do Westovii, a Szkółce Piłkarskiej Metal Tarnów życzymy dalszego rozwoju i oby dalej nasze relacje były na najwyższym poziomie, tak jak do tej pory! Doskonale sobie zdajemy sprawę z faktu, że to poprzedni trenerzy Metalu i Błękitnych byli wychowawcami tych zawodników i gratujemy doskonale wykonanej pracy. Nasi wychowankowie, choćby z tego rocznika, też gonią za marzeniami w innych klubach, dlatego wiemy jak tytaniczną pracę wykonują trenerzy dzieci.” – skomentował Artur Koza – prezes klubu.

Terminarz rozgrywek okazał się być niesfornym psikusem, gdyż pierwszym rywalem w II lidze był … Metal Tarnów. Wszystkie gwiazdy na niebie mówiły, że faworyt jest jeden i tak ostatecznie było.

II Liga Trampkarzy: tabela i wyniki

Westovia 2010: Metal Tarnów – Westovia Tarnów 1-28
Bramki: 10x Aleksander Mierzwa, 5x Aleks Średniawa, 4x Aleksander Olearczyk, 3x Kacper Miśkiewicz, 2x Tomasz Wojciechowski, Eryk Turak, Kamil Brożek, Mateusz Wójcik, Iwo Postawa