Piłkarski weekend młodzików

Na pięciu poziomach młodzików wystąpiła Westovia w miniony weekend. Były lepsze i gorsze momenty w poczynaniach młodych adeptów piłki nożnej. W lidze wojewódzkiej tarnowianie udali się na wyjazdowy mecz z Champions Brzesko. Dobrze rozpoczęliśmy mecz, co przełożyło się na znaczną przewagę i szereg dobrych okazji bramkowych, które niestety pozostały niewykorzystane. Kiedy wydawało się, że w końcu przełamiemy impas, ponieważ sędzia podyktował rzut karny za faul na Beniaminie Wojtarowiczu, Miłosz Wagnerowski nie zdołał skutecznie wykorzystać tej szansy. W dalszej części pierwszej połowy gra się wyrównała, z dobrymi akcjami z obu stron, jednak bez zdobyczy bramkowych, i schodzimy na przerwę przy stanie 0:0. W drugiej połowie Westovia delikatnie przeważała, co potwierdziła bramka Mateusza Wójcika z rzutu wolnego. Kilka minut później Jakub Robak podwyższa na 2:0 strzałem z dystansu. Następne minuty to okres dominacji naszego zespołu, lecz kolejna idealna sytuacja, tym razem dla Miłosza Wagnerowskiego, została zmarnowana – nie trafił do pustej bramki z bliskiej odległości. Niestety, nasza nieskuteczność dodała animuszu drużynie z Brzeska – najpierw po nieprzymuszonym błędzie Jakuba Robaka przeciwnicy zdobyli bramkę kontaktową, a na trzy minuty przed końcem tracimy prowadzenie, kończąc mecz remisem 2:2.

Trener Paweł Holcman: „Niestety remis w tym meczu musimy traktować jako stratę dwóch punktów, a nie zdobycie jednego. Mieliśmy przeciwnika na widelcu i zamiast dobić go kolną bramką, daliśmy się dogonić.”

II Liga Małopolska Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Champions Brzesko – Westovia Tarnów 2-2
Bramka: Mateusz Wójcik, Jakub Robak

U siebie z Brzozą Brzezówka zagrała druga drużyna rocznika 2011. Obie drużyny kreowały dogodne sytuacje do zdobycia bramki, niestety to drużyna gości była bardziej skuteczna. Szybkie akcie skrzydłami przez Dawida Narkiewicza, czy Szymona Pasadyna. Jakub Fela na obronie gra jak „profesor”. Andrzej Stefański „zasuwa” cały mecz na pełnej intensywności, jakby był „cyborgiem”. Mamy jeszcze dość duży problem z przełożeniem tak „ładnej” gry na wynik (zwłaszcza bez Danego), ale jak to w każdym nauczaniu, w piłce nożnej również, nie da się przyswoić wszystkiego naraz. Kluczowym słowem (dla mnie, jako Trenera i dla chłopców, jako zawodników) powinna być … cierpliwość. Wszystko przyjdzie, tylko potrzeba trochę czasu. Nasza drużyna ma bardzo duży potencjał i ja to naprawdę widzę, tylko na tym etapie musimy rozważyć, czy uczymy się gry, czy walczymy o wynik i wdajemy się w grę „laga w przód” i coś się zawsze uda – komentował po meczu trener Artur Pobiegło.

II Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2011: Westovia Tarnów – Brzoza Brzezówka 0-6

W III lidze trener Maciej Smagacz z rocznikiem 2012 rozgrywał derbowy mecz z Iskrą. „Fajny mecz ze strony chłopaków, a druga połowa dużo lepsza. Cieszy fakt, że te sytuacje stwarzaliśmy, oraz staraliśmy się konsekwentnie i spokojnie budować każdą akcję, bez „lagowania” piłki do przodu, na aferę, za co brawa dla chłopaków. Głowy do góry, trenujemy i ćwiczymy dalej, wyniki przyjdą wraz z naszym postępem” – ocenił trener.

III Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2012: Westovia Tarnów – Iskra Tarnów 1-4
bramka: Jakub Wacławski

W IV lidze zagrali jeszcze młodsi, bo rocznik 2013, ale nie będą miło wspominać kolejnego meczu z Fundacją Górnik. Goście wykorzystali swoje atuty i brak pięciu podstawowych zawodników i urządzili sobie ostre strzelanie.

IV Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2013: Westovia Tarnów – Fundacja Górnik 20 Tarnów 1-38
bramka: Gabriel Cegielski

Tym razem pierwszy mecz u siebie zagrał rocznik 2014, a trener Seweryn Kobyłecki miał do dyspozycji szesnastu zawodników, a każdy z nich otrzymał odpowiednią porcję minut na boisku, aby zdobywać doświadczenie. Najniższy na boisku Karol Krawczyk otworzył wynik strzałem .. główką, a później na listę strzelców wpisywali się Piotr Rysiewicz, Beniamin Gawłowicz, Krystian Ostręga i Kamil Kloc.

V Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2014: Westovia Tarnów – Orzeł Zbylitowska Góra 5-1
bramki: Karol Krawczyk, Piotr Rysiewicz, Beniamin Gawłowicz, Krystian Ostręga, Kamil Kloc