Trampkarze w dobrej dyspozycji

Do Tarnowa przyjechała drużyna Champions Brzesko i to spotkanie należało do bardzo ciekawych, choć przewaga Westovii była dość widoczna. Efektem tego były trafienia Nikodema Osiki, Tomasza Wojciechowskiego i Eryka Turaka. Goście w tym czasie zdołali odpowiedzieć po … trzech rzutach rożnych. Ten element rzemiosła piłkarskiego mógłby być decydujący, ale w końcówce meczu piłkę otrzymał Oktawian Zawadzki, po czym zwiódł bramkarza i precyzyjnym strzałem zapewnił drużynie komplet punktów. Uwagami po meczu podzielił się trener Krzysztof Krauze: „Mecz pod nasze dyktando. Ilość wykreowanych sytuacji bardzo duża. Filozofia naszej gry oparta na odbiorze piłki na połowie przeciwnika stwarza nam pole do popisu dla każdego zawodnika. Trzy bramki straciliśmy po rzutach różnych. Nad tym się mocno skupimy w tym tygodniu, by każdy był na 100% skoncentrowany nie tylko w ataku, ale również w obronie”.

I Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2010: Westovia Tarnów – Champions Brzesko 4-3
Bramki: Nikodem Osika, Tomasz Wojciechowski, Eryk Turak, Oktawian Zawadzki

Pojedynki z Koszycami Wielkimi zawsze były trudne dla naszej drużyny, także dziś nie było łatwo. Pogoda i boisko nie pomagało, ale szanse były takie same dla obu drużyn. Pierwsza cześć na fajnym poziomie, obie drużyny chciały grać w piłkę i zdobywać bramki. Westovia była więcej przy piłce, stworzyła lepsze sytuacje, lecz zabrakło finalizacji. W drugiej części, nasza przewaga rosła, gra się zaostrzyła i było sporo gry faul. Najważniejsze, iż naszą przewagę udokumentowaliśmy bramkami. Najpierw Piotr Kuczek przechwycił piłkę i mocnym lobem zaskoczył bramkarza gospodarzy. Później Piotrek zagrał na skrzydło, a tam napędził się Szymon Szczurek, gdzie po wygranym pojedynku 1v1 oddaje strzał, a piłka wpada do sieci. Tak podsumował wydarzenia meczowe trener Paweł Soja.

II Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2009: Koszyce Wielkie – Westovia Tarnów 0-2
Bramki: Piotr Kuczek, Szymon Szczurek

Mecz z FC Pawęzów odbył się bez większych historii, a trener Piotr Srebro nie krył zadowolenia. Już w pierwszej części przewaga była widoczna, ale pierwsza bramka padła po strzale z dystansu w wykonaniu Jakuba Kliszko. W drugiej połowie rywal próbował odważniej zaatakować i zdobył bramkę. Zawodnicy szybko opanowali sytuację i kontynuowali dobrą grę. Bardzo dobrze się to oglądało, dużo składnych akcji i efektownych bramek, w tym też bramka w debiucie Michała Jasiaka. Na listę strzelców wpisywali się: Jakub Kliszko, Iwo Postawa, Michał Jasiak, Piotr Srebro, Leon Noga, Oskar Klimek, Kamil Bączek, Wojciech Skórka i bramkarz Jakub Aletański z rzutu karnego.

IV Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2010: Westovia Tarnów – FC Pawęzów 9-1
Bramki: Jakub Kliszko, Iwo Postawa, Michał Jasiak, Piotr Srebro, Leon Noga, Oskar Klimek, Kamil Bączek, Jakub Aletański (karny), Wojciech Skórka