Remisowa pierwsza runda

Po raz pierwszy na świeżym powietrzu rywalizowali młodzi gracze Westovii występujący w Lidze Żaków TOZPN. Pierwsza runda rozgrywana była w Pogórskiej Woli i po raz pierwszy w jednej grupie zagrały z rocznika 2008 i 2007. One też między sobą zagrały po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu, więc też trenerzy uważnie przyglądali się swoim podopiecznym. Gra toczyła się głównie w środku pola, ale nie udało się zdobyć żadnej bramki i mecz zakończył się remisem. W późniejszej rywalizacji było już można zobaczyć oczekiwane gole, a jedni i drudzy spisali się na medal. O „złoty” postarali się starsi gracze wygrywając swoje kolejne pojedynki, a po golach Michała Romanowskiego zaliczyli wygraną 2-0. Taki sam wynik padł w meczu z pierwszym zespołem gospodarzy, a tym razem do siatki trafił Jakub Brajowski i Kamil Romanowski. Na koniec nie dali też złudzeń młodszym graczom Pogorii wygrywając 6-1. Oprócz etatowych strzelców braci Romanowskich na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Szymon Brożek, a Piotr Maziarka i Szymon Złotnicki zaliczyli swoje pierwsze trafienia w oficjalnych rozgrywkach. Gratulujemy, dziękujemy i czekamy na kolejne. To samo dotyczy Samuela Bacy, który także w tych rozgrywkach zaliczył premierowe trafienie i też z tym samym przeciwnikiem. Oprócz niego piłkę do siatki słali   Leon Kukuś, Wojciech Dębowski i dwukrotnie Maciej Janicki. Z ich starszymi kolegami nie było już tak łatwo i nasi zawodnicy musieli walczyć do ostatniej minuty, by wyrównać stan rywalizacji. Stało się to jednak faktem, kiedy piłkę między słupki wpakował Leon Kukuś. On też został strzelcem jedynego gola w meczu z Iskrą, a to pozwoliło na „srebrny” medal. Jak zaznaczył trener Bartłomiej KryczekBardzo dobre zawody w naszym wykonaniu, piękna bramka Leona, bardzo dobrze w obronie grał Hubert Wałach, któremu pomagał Wojtek. Cieszy też gol Samuela, dzięki czemu nabierze jeszcze większej pewności siebie. Wszyscy zasłużyli na medal! W podobnej tonacji wypowiedział się zastępujący Marka Nalepkę, Paweł Bargiel, ktory krótko skwitował poczynania swoich podopiecznych: „Fajnie się patrzy na nich jak grają”. Na koniec poinformować należy, że pozostali gracze rozegrali rozegrali w ramach treningu mecz towarzyski, a w następnym eliminacjach podejmować będą gości z innych klubów.

Westovia 2008 – Westovia 2007 0:0
Westovia 2008 – Pogórska Wola 2007 1:1 (Leon Kukuś)
Westovia 2007 – Pogórska Wola 2007 2:0 (Jakub Brajowski, Kamil Romanowski)
Westovia 2008 – Iskra Tarnów 1:0 (Leon Kukuś)
Westovia 2007 – Iskra Tarnów 2:0 (2x Michał Romanowski)
Westovia 2008 – Pogórska Wola 2008 5:1 (2x Maciej Janicki, Leon Kukuś, Wojtek Dębowski, Samuel Baca)
Westovia 2007 – Pogórska Wola 2008 6:1 (2x Szymon Brożek, Szymon Złotnicki, Kamil Romanowski, Michał Romanowski, Piotr Maziarka)

 

Westovia 2008: Maciej Marek, Wojtek Dębowski, Filip Marszalik, Konrad Bielak, Filip Dychtoń, Leon Kukuś, Hubert Wałach, Maciej Janicki, Jan Owsianko, Samuel Baca.

Westovia 2007: Szymon Złotnicki, Szymon Brożek, Kamil Romanowski, Michał Romanowski, Piotr Maziarka, Jakub Brajowski, Daniel Ciężadło, oraz debiutant Sebastian Nowak.