Słoneczne zmagania młodzików

Słońce zaświeciło w miniony weekend na boiska młodzików, a ci bardzo fajnie sobie radzili na ligowej murawie. Znów trzykrotnie gościli rywali na boisku w Tarnowie przy ul. Wojska Polskiego. Zaczęli zawodnicy z rocznika 2011 występujący w II Lidze, a rywalem była drużyna KS Nowa Jastrząbka Żukowice. Wprawdzie tarnowianie jako pierwsi musieli wyciągnąć piłkę z siatki, ale później już przeciwnik nie miał za dużo do powiedzenia. Miłosz Wagnerowski, Stanisław Kozik, Jakub Robak i Nikodem Cisło zdobyli cztery trafienia, które pozwoliło na odniesienie drugiego zwycięstwa w rozgrywkach.
Jeszcze lepiej poradzili sobie młodziki w III lidze w zaległym meczu z Alfa Siedliska. Tu od początku do końca Westovia prowadziła grę, a na listę strzelców wpisywali się Szymon Ordon, Miłosz Witkowski, Kacper Pilarski, Miłosz Wagnerowski, Mikołaj Szałach i dwukrotnie Piotr Srebro. Jedynie Tomasz Brożek (zdj) może być niezadowolony, gdyż po upadku doznał kontuzji złamania ręki. Trzymamy kciuki za szybko powrót do zdrowia!
Najtrudniejsze zadanie mieli najmłodsi w stawce, czyli drużyna złożona z zawodników rocznika 2012, a także dwóch zawodników z 2013. Jednym z tej dójki jest Gabriel Cegielski i to on znalazł się w polu karnym, przełożył piłkę i umieścił ją w siatce. To prowadzenie z Ciężkowianką Ciężkowice było odzwierciedleniem gry w tej fazie meczu. Było to do momentu, gdy rywale wprowadzili całą dziewiątkę zawodników z I ligi (głównie gracze z rocznika 2010) i wtedy rywale przejęli chwilowo inicjatywę. Wynikiem tego było odwrócenie losów meczu i gole z głowy oraz z dystansu były wynikiem różnicy fizycznej. Sama gra zawodników Westovii była bardzo poukładana i trzeba pochwalić za świetne zawody.

II Liga Młodzików: tabela i wyniki

Westovia 2011: Westovia Tarnów  – KS Nowa Jastrząbka Żukowice 4-2
bramki: Miłosz Wagnerowski, Stanisław Kozik, Jakub Robak, Nikodem Cisło

III Liga Młodzików: tabela i wyniki

Westovia 2010: Westovia Tarnów – Alfa Siedliska 7-0
bramki: 2x Piotr Srebro, Szymon Ordon, Miłosz Witkowski, Kacper Pilarski, Miłosz Wagnerowski, Mikołaj Szałach

V Liga Młodzików: tabela i wyniki

Westovia 2012: Westovia Tarnów – Ciężkowianka Ciężkowice 1-2
bramki: Gabriel Ciegielski