Trampkarze razy cztery

Duża liczba chętnych zawodników sprawia, że trenerzy mają kogo edukować, a wszyscy zostali podzieleni na trzy grupy. Jedna z nich startuje w rozgrywkach wojewódzkich, druga w I lidze okręgowej, a trzecia w III lidze. W rozgrywkach zaś zgłoszona została też czwarta drużyna, a utworzona jest z zawodników, którzy przede wszystkim mieli mniej minut w meczach swoich drużyn okręgowych. Wszystkie cztery rozegrały swoje mecze w miniony weekend.

„Mecz zaczyna się najgorzej jak można. 8 sekunda i 1-0 dla gospodarzy. Brak komunikacji między obrońcami i bramkarzem. 5 minuta i 2-0. Sytuacja identyczna jak przy pierwszej bramce. Chłopcy 2,5 godziny jechali na mecz i chyba nie do końca z pełną koncentracją weszli w mecz. Duża lekcja dla nas na następne mecze. Od 5 minuty do końca meczu gra toczy się na połowie przeciwnika, który był bardzo głęboko ustawiony i bardzo dobrze się bronił. Na wysokości stanęła defensywa, jak i bramkarz który dwoił się i troił, by zachować czyste konto. Udało nam się strzelić tylko jedną bramkę, a przeciwnik dołożył jeszcze jedno trafienie. Ten mecz traktujemy jako solidną lekcję uczącą pokory i cierpliwości. Za tydzień mecz z Okocimskim Brzesko, na który już nie możemy się doczekać.” – komentował trener Krzysztof Krauze.

II Liga Wojewódzka Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2010: Orawa Jabłonka – Westovia Tarnów 3-1
Bramki: Tomasz Wojciechowski

Bez punktów z meczu wyjazdowego wraca też druga drużyna, a na krótki komentarz skusił się trener Michał Jagiełło: „Strzelając 3 bramki na wyjeździe niestety nie wywozimy ani jednego punktu z Zakliczyna. Zdecydowały niestety stałe fragmenty gry – błędy w kryciu i brak zdecydowania. Cieszy fakt, że chłopaki coraz lepiej rozumieją się na boisku a ich sposób prowadzenia gry wygląda coraz solidniej.”

I Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2010: Dunajec Zakliczyn – Westovia Tarnów 4-3
Bramki: Iwo Postawa, Mikołaj Szałach, Kacper Miśkiewicz

W pierwszej części stworzyliśmy sporo sytuacji bramkowych, ale brakowało cierpliwości, dokładnego podania i siły strzału. Do przerwy 0:0. Po zmianie stron napieraliśmy jeszcze bardziej, rozciągaliśmy lepiej przestrzeń i było więcej miejsca, a co najważniejsze więcej spokoju w grze. Po jednej z takich akcji mieliśmy rzut wolny blisko pola karnego, a wzorowy strzał oddał Jakub Fela. Wynik się otworzył i grało się lżej. Dwie kolejne akcje były podobne i obie padły po dobitkach, gdzie wcześnie oddawaliśmy swoje strzały. Najpierw strzelił Rafael Russo, a następnie Szymon Kuszela. Jednak najładniejsze były dwie następne akcję, a w obu przypadkach bramki padały po podaniach prostopadłych. Obie bramki zdobył Beniamin Wojtarowicz, a podania otrzymywał od Franka Brożka i Michała Leki. Ogólnie mówiąc cała drużyna zagrała fajne zawody, walczyła i była zaangażowana, graliśmy skutecznie w ataku i na „zero” z tyłu w obronie. Co najważniejsze pierwsze zwycięstwo w tej kategorii i zasłużone trzy punkty.- cieszył się po meczu trener Paweł Soja.

III Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2011: Olimpia Wojnicz – Westovia Tarnów 0-5
Bramki: 2x Beniamin Wojtarowicz, Jakub Fela, Rafael Russo, Szymon Kuszela

Bardzo dużo emocji było w Ładnej, gdzie miejscowa drużyna całkiem nieźle radziła sobie w środku pola, a skuteczne wykorzystanie błędów zawodników Westovii pozwoliło na utrzymanie korzystnego rezultatu, schodzą na przerwę z wynikiem 4-3. Po przerwie powiększyli przewagę, ale jedna tarnowska drużyna bardzo dobrze rozegrała tą część meczu i swoją przewagę w końcu udokumentowała trzema trafieniami, dzięki czemu ostatecznie wygrała 6-5.

IV Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2010/2011: LKS Ładna – Westovia Tarnów 5-6
Bramki: 3x Kacper Miśkiewicz, 2x Kacper Remian, Mateusz Wójcik