Trzecie miejsce na koniec pracowitego tygodnia

         Drużyna Orlików obfitujący w turnieje tydzień zakończyła w Brzesku. Oprócz „Żabek” w pięknej hali ZSP nr 2 w Brzesku pojawiły się drużyny BTS Brzesko, które wystawiło dwa składy, „Wulkanu” Biesiadki, „Piasta” Czchów i „Dunajca” Zakliczyn.

       „Westovia” do turnieju podeszła z dużą pewnością siebie i w taki właśnie sposób rozegrała swój pierwszy mecz z BTS I Brzesko. Grając z pomysłem i wysoko podniesioną głową „Żabki” pewnie pokonały rywali w stosunku 2:0, a bramki w tym meczu zdobywali Jakub Czenczek i  Szymon Kaczmarczyk po podaniach Mateusza Podoska i Conrada Sterlinga

            Po tym meczu „Westovia” miała dużo czasu na odpoczynek, bo aż trzy mecze i w tym czasie skupienie i myślenie zasnęły. Do kolejnego meczu z drugą drużyną BTS „Żabki” przystąpiły rozkojarzone, co zaskutkowało utratą bramki. Stracony gol trochę obudził zawodników w czerwonych koszulkach jednak nie na tyle, aby odpowiedzieć bramką. Natomiast rywale zadali kolejny cios i „Żabki” schodził z boiska pokonane.

            Kolejny mecz „Westovii” przyszło grać z niepokonaną dotychczas drużyną „Dunajca” Zakliczyn. Pomimo nie najlepszych humorów drużyna przystąpiła do meczu zmobilizowana i w całym spotkaniu miała zdecydowaną przewagę. Jednak pomimo kilku świetnych sytuacji nie udało się wepchnąć piłki do bramki. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a by dochować tradycji okazało się, że drużyna „Dunajca” Zakliczyn wygrała cały turniej gubiąc punkty tylko z „Westovią”

             Dwa ostatnie mecze miały odbyć się z outsiderami całego turnieju, jednak drużyna „Wulkanu” Biesiadki przed meczem z „Westovią” miała taki sam dorobek punktowy jak „Żabki”.  Jednak w naszej drużynie po zjedzonej pizzy zapanowała pełna mobilizacja i „Wulkan” został pokonany 1:0 po bramce Szymona Kaczmarczyka i asyście Bartosza Bisia.

              Do ostatniego meczu „Westovia” przystąpiła już na całkowitym luzie, gdyż już przed meczem było pewne, że zajęliśmy w turnieju III miejsce. Ten luz okazał się bardzo pomocny, bo „Żabki” pewnie wygrały z „Piastem” Czchów w stosunku 2:0 po bramkach Mateusza Podoska i Dominika Szczerby.

            W trakcie rozdania nagród po turnieju miła niespodzianka spotkała drużynę „Westovii” oraz Bartosza Bisia, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Tuchów 056

           W Brzesku „Westovia”  wystąpiła w składzie : Jakub Kaleta – Bartosz Szarko, Dominik Szczerba, Martyna Kaleta, Jakub Czenczek, Bartosz Biś, Mateusz Podosek, Szymon Kaczmarczyk i Conrad Sterling i wszyscy zawodnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony.

kholbee