Turniejowy weekend

Bardzo dużo atrakcji sportowych dostarczył miniony weekend, a udział wzięło sporo przedstawicieli Westovii. Najpierw trening pokazowy na nowej hali Tarnów Jaskółka Arena przeprowadzili trampkarze, a później na turniejach pokazali się młodziki, orliki, żaki i skrzaty. Ci pierwsi, z rocznika 2008 mieli zagrać w Skrzyszowie, lecz rywalizacja turniejowa ograniczyła się jedynie do meczu sparingowego.

Westovia 2008: Oskar Sikora, Nicolas Owca, Kamil Bieńkowski, Mateusz Mac, Marcel Knapik, Piotr Nowak, Alan Szczerba, Alan Kaczmarczyk, Gordian Gromniak.

W sobotę Westovia 2010 wybrała się do Skawiny na Turniej Dragon Piast Cup 2019. W zeszłym roku zajęliśmy 3 miejsce i też w tym roku chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony. W turnieju brało udział 9 zespołów, głównie z okolic Krakowa takie jak: Piast Skawina, AP Wieliczka, AFG Kraków, Pcimianka Pcim, Gwarek Wieliczka, Podhale Nowy Targ, Wiatr Ludźmierz, Wieczysta Kraków. Zaczęliśmy od spotkań eliminacyjnych 3 grupy po 3 drużyny, gdzie oba mecze, z Pcimianką Pcim i AFG Kraków zakończyły się remisem i z drugiego miejsca wychodzimy z grupy. Gra mogła się podobać, jedyny minus to moment rozluźnienia po strzelonej bramce, gdzie rywal bardzo szybko odpowiadał trafieniem. W walce o 1/3 finału zmierzyliśmy się z zespołem Wieczysta Kraków, dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie jednak rywal znów bardzo szybko nas doganiał, ostatecznie mecz zakończony remisem 2:2, a w karnych przegrywamy i niestety nie poprawimy wyniku z zeszłego roku. Ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce, remisując w pojedynku z Podhalem i przegranym meczu z Pcimianką Pcim. Dobrą formę strzelecką zaprezentował Marek Dobrowolski, a w bramce niezastąpiony Karol Kot nie raz ratował naszą drużynę.

Westovia 2010: Marek Dobrowolski, Karol Kot, Piotr Srebro, Szymon Lis, Szymon Mazur, Bartłomiej Rępała, Tymon Piwowarczyk, Mateusz Soboń.

Miła niespodzianka, o krok od sukcesu Westovii 2011. Zajęliśmy drugie miejsce na 8 drużyn, mając tyle samo punktów co Piłkarska Akademia Kraków przegrywając stosunkiem bramek o jeden gol. Wygraliśmy wysoko pięć meczy, 2 remisując. Przeciwnikami byli: Cracovia Kraków Prądniczanka Kraków, Pustynia Dębica, Piłkarska Akademia Kraków, Unia Tarnów, Metal Tarnów, Skrzyszovia. Błyszczała szczególnie pierwsza czwórka, świetne zawody rozegrali Stasiu Kozik z 7 bramkami i Bartek Górski najlepszy zawodnik turnieju. Poziomem dorównywali Kuba Robak i Nikodem Cisło na obronie bardzo dobrze. Swoje doświadczenie zebrał w bramce Nikodem Miłkowski. Rezerwowi też swój udział mieli w wygranych spotkaniach, gdzie Kamil Witek, Mikołaj Kleparski i Kuba Baran z pełnym zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności.

Westovia 2011: Stasiu Kozik, Bartłomiej Górski, Jakub Baran, Jakub Robak, Mikołaj Kleparski, Kamil Witek, Nikodem Miłkowski, Nikodem Cisło.

Świetnie zaprezentowali się także najmłodsi przedstawiciele z rocznika 2013 na Turnieju Piłki Nożnej „Futsal Metal Gra”, którego organizatorem był Metal Tarnów. Rozegraliśmy 9 spotkań, każde po 12 minut, były wygrane, remis i zdarzyły się porażki, ale największą radość podczas meczu dają strzelone bramki. W ciągu całego turnieju.zdobyliśmy ich aż 48, tracąc 22. Chłopcy pokazali wolę zwycięstwa, chęci do gry i wykazali się przy tym wysoką skutecznością. Bramki zdobywali Łukasz, Kajetan, Wiktor, Krystian, Michał Boda, Antek, Szymon, wraz ze strzelcami bramek zagrali jeszcze po raz pierwszy na tak dużej imprezie Olivier oraz kapitan Michał Burnagiel. Największym pechowcem w drużynie okazał się Eryk Kinzerski, który rozchorował się tuż przed samą imprezą. Życzymy zdrowia temu sympatycznemu zawodnikowi, a reszcie drużyny serdecznie gratulujemy udanego występu. BRAWO WY!

Westovia 2013: Krystian Kwaśnik, Oliwier Żydowski, Szymon Ciochoń, Wiktor Kozioł, Michał Burnagiel, Łukasz Solakiewicz, Michał Boda, Kajetan Stono, Antoni Warzecha.