Młodziki i orliki w Pucharze Prezesa PZPN

Jak co roku odbywają się w całej Polsce turnieje o Puchar Prezesa PZPN, a udział w nich biorą dwa roczniki. W tym sezonie w szranki stanęły dwa roczniki, tj. 2008 i 2009. Młodziki z dużym respektem przystąpili do swoich zmagań, czym zachęcili rywala do mocnych ataków, a Unia Tarnów szybko to wykorzystała i zdobyte cztery gole bardzo ich satysfakcjonowały. Od tej pory trema opadła i gra się ożywiła, lecz w drugiej części spotkania nie padły już żadne gole. Nasi rywale zremisowali z LUKS Skrzyszów i teraz oni za wszelką cenę chcieli dążyć do zwycięstwa większą ilością bramek niż przeciwnik. Grali bardzo wysoko, zamykając naszą drużynę na własnej połowie, ale zdołali zdobyć jedynie dwa gole, a nasze kontrataki nie były skuteczne.

Tuż po nich na parkiecie zameldowała się drużyna orlików z rocznika 2009 i choć nie byli w gronie faworytów to pokazali olbrzymie serce do gry i to dało bardzo pozytywny skutek. W pierwszym spotkaniu TAP Tarnów chciał narzucić swój styl gry i starał się utrzymywać przy piłce. Stworzone okazje były jednak wykorzystane, albo padała łupem świetnie broniącego w tym dniu Piotra Kuczka. Z każdą minutą, gra orlików Westovii była coraz lepsza, aż w końcu Jakub Nędza zdobył gola, który jak się okazało był jedynym w tym meczu. Ten sam zawodnik w drugim meczu popisał się dwoma rajdami, po których gola zdobył Robert Zakulec i padł gol samobójczy. Dunajec Zbylitowska Góra próbował jeszcze zaatakować, ale Adrian Szeliga zdobył decydującego gola. Do awansu potrzebowaliśmy jeszcze kolejnego zwycięstwa, a tym razem rywalem była Tarnovia. Dość szybko wykorzystała błąd defensora i objęła prowadzenie, ale gra zawodników Westovii był fajna, gdzie szukali wolnych przestrzeni i aż szkoda, że nie wykorzystaliśmy stuprocentowej okazji do zdobycia gola, bo z pewnością byłby to punkt zwrotny. W końcowej fazie meczu rywale zdobyli jeszcze dwa gole i to oni się cieszyli z awansu.

Westovia 2008: Filip Jarmuła, Adam Zrajkowski, Łukasz Gomułka, Franciszek Jochym, Dawid Kaczmarczyk, Emanuel Tyka, Piotr Czura, Maksymilian Marszalik, Bartosz Senderak.

Westovia 2009: Piotr Kuczek, Krzysztof Babiarz, Nikodem Malinowski, Eryk Król, Oskar Waligóra, Jakub Nędza, Robert Zakulec, Adrian Szeliga, Miłosz Kulig.