Westovia brązowym medalistą Mistrzostw Polski

Po raz drugi organizatorem Mistrzostw Polski Oldbojów Drużyn Sześcioosobowych był nasz partnerski klub Zagłębie Sosnowiec. Fantastyczna atmosfera i doskonała organizacja  turnieju sprawiła, że liczba uczestników rośnie, a prestiż i poziom rozgrywek na bardzo wysokim poziomie. Mistrzostwa rozpoczęliśmy od porażki z oldbojami Delty Warszawa 2:3, gdzie pierwszą bramkę w barwach Westovii zaliczył Janusz Matusik, a drugą dołożył Dariusz Majcher, lecz na wyrównanie zabrakło czasu. W kolejnym meczu gramy z Polonią Rzeszów i nie mogliśmy sobie pozwolić na stratę punktów. Pierwsza połowa trochę nerwowa i tracimy bramkę. W drugiej połowie zmieniliśmy ustawienie i coraz częściej gościliśmy pod bramką rywali, ale nic nie chciało wpaść, aż nadeszła ostatnia minuta meczu. Na zegarku sędziów już praktycznie czas się kończył, a zawodnik Westovii Rafał Bryl został faulowany i sędzia podyktował rzut wolny z ok. 15 metrów. Do piłki podszedł Krzysztof Kryczek i pięknym strzałem w okienko wyrównał stan meczu. Sędzia już nie wznawiał gry. W ostatnim meczu grupowym gramy z Czarnymi Sosnowiec, z którymi rok temu przegraliśmy mecz o 3 miejsce. Rewanż bardzo udany, wygrywamy 2:0 po pięknych strzałach Rafała Bryla. W 1/8 gramy ze Spartą Lubliniec i spokojnie wygrywamy 5:3. Po pierwszej połowie było już 4:0 i może wkradło się trochę za dużo spokoju, ale mecz był po kontrolą. Na uwagę zasługuję bramka strzelona bezpośrednio z rzutu rożnego przez Janusza Matusika. Trafiamy do grupy 1 i zaczynamy mecz ze Spartą Szczekociny, rozgrywamy bardzo dobry mecz i pewnie wyrywamy 2:0 po dwóch bramkach Rafała Bryla. Kolejny mecz gramy z przyjaciółmi z Karpat Krosno i również spokojnie wygrywamy 6:2, w tym meczu piękną indywidualną akcją zakończoną technicznym strzałem popisał się Artur Prokop. Bramkę też dołożył trener Westovii rocznika 2005 Bartłomiej Klepacki i etatowi strzelcy w tym turnieju. Tą wygraną zapewniamy sobie awans do półfinału mistrzostw i ostatnim meczu grupowym gramy z naszpikowaną reprezentantami Polski w piłce plażowej (Bogusław Saganowski, Krzysztof Kuchciak, Tomasz Wydmuszek, Marek Żuk) Pelikanem Łowicz. A grali też byli reprezentanci Polski w futsalu (Krzysztof Filipczak, Robert Dąbrowski) Niestety mimo podjętej walki przegrywamy 4:0 i zajmujemy druga lokatę w grupie.
W półfinale trafiamy na nasz partnerski klub Zagłębie Sosnowiec z którymi rok temu też graliśmy o finał. Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu po względem taktyki i gry obronnej. W pierwszej połowie zabrakło szczęścia Arturowi Prokopowi, który z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. W drugiej połowie ta sama historia przytrafiła się Rafałowi Brylowi, a tym razem na przeszkodzie stanął słupek. W cały meczu świetnie bronił Paweł Kasprzyk, który został najlepszy bramkarzem mistrzostw. Na 3 minuty przed końcem meczu szczęście uśmiechnęło się do Zagłębia, pięknym strzałem w okienko popisał się jeden z organizatorów turnieju, Tomasz Wiejacha i zapewnił swojej drużynie awans do finału. Nam pozostała walka o 3 miejsce i znowu gramy z Polonią Rzeszów.W pierwszej połowie przegrywamy 1:0, ale Westovia pokazała charakter, że walczy się do końca i najlepszy strzelec Westovii, Rafał Bryl znów wpisał się na listę strzelców. Na kolejną bramkę zabrakło czasu i mamy znowu karne, tak jak było to przed rokiem. Tym razem koncentracja, wygrywamy 3:1 i mamy upragniony brąz!!! Jesteśmy trzecią drużyną w Polsce i bardzo się z tego cieszymy. Dziękujemy organizatorom (Tomasz Wiejacha i Arkadiusz Piątek) za zaproszenie i bardzo miłe przyjęcie.

oldboje2015mpOd lewej stoją: Arkadiusz Piątek (organizator turnieju), Artur Prokop, Tomasz Mikoś, Rafał Bryl, Krzysztof Kryczek, Bartłomiej Kryczek, Janusz Matusik
Poniżej: Dariusz Majcher, Paweł Kasprzyk, Grzegorz Olesiński, Bartłomiej Klepacki.
Nieobecny na zdjęciu menadżer drużyny: Leszek Wojnarowski.

>>>Foto<<<

Wyniki:

Gr. C
Westovia Tarnów – Delta Warszawa 2:3 (Janusz Matusik -1, Dariusz Majcher -1)
Westovia Tarnów – Polonia Rzeszów 1:1 (Krzysztof Kryczek -1)
Westovia Tarnów – Czarni Sosnowiec 2:0 (Rafał Bryl -2)

1.Polonia Rzeszów   7 pkt.
2.Westovia Tarnów  4 pkt.
3.Czarni Sosnowiec  3 pkt.
4.Delta Warszawa    3 pkt.

1/8
Westovia Tarnów – Sparta Lubliniec  5:3 (Rafał Bryl -2, Janusz Matusik -2, Dariusz Majcher -1)

Gr. 1
Westovia Tarnów – Sparta Szczekociny  2:0 (Rafał Bryl -2)
Westovia Tarnów – Karpaty Krosno  6:2 (Janusz Matusik -2, Rafał Bryl -1, Dariusz Majcher -1, Bartłomiej Klepacki -1, Artur Prokop -1)

o 3 miejsce
Westovia Tarnów – Polonia Rzeszów  1:1 (Rafał Bryl) karne 3:1 (Dariusz Majcher -1, Artur Prokop -1, Rafał Bryl -1)