Westovia na czwartym miejscu w Mistrzostwach Polski

Słońce, deszcz i grad towarzyszyły oldbojom, którzy przybyli do Sosnowca w sobotę 14 czerwca, by rozpocząć zmagania w Mistrzostwach Polski drużyn Sześcioosobowych Oldbojów. Tarnowska Westovia jechała po doświadczenie i z pewnością nie upatrywano w niej faworyta do zwycięstwa. Rozpoczęło się jednak bardzo dobrze, gdyż po półgodzinnej grze z Orły Bielskie Bielsko Biała mecz zakończył sie zwycięstwem 7-3. Pięć goli w tym spotkaniu zanotował Leszek Janicki, a dwa Dariusz Majcher. Karpaty Krosno jako drugi rywal zaprezentowały się na placu gry i to oni zdobyli pierwszą bramkę. Nie zdołali jednak tego wyniku utrzymać, ponieważ do siatki trafił Bartłomiej Klepacki. Trzecim rywalem byli Czarni Sosnowiec i niestety kłopoty z koncentracją spowodowały, że sosnowiczanie prowadzili 3-0. Dopiero Artur Koza i Marcin Gąsior zmniejszyli dystans, ale na więcej zabrakło już czasu. W drugim dniu mistrzostw drużyna Westovii trafiła na Zagłębie Dąbrowskie i wygrała 5-1. Bartłomiej Kryczek, Krzysztof Kryczek, Leszek Janicki, Marcin Gąsior i Dariusz Majcher byli strzelcami w tym spotkaniu. W ćwierćfinale ze Skrą Częstochowa po golach Janickiego i Gąsiora było 2-0, lecz bardzo dobrze dysponowani rywale dopięli swego doprowadzając do remisu. Tam jednak królował Krzysztof Tryba, który został bohaterem tego pojedynku. Półfinał był jednak pod dyktando późniejszego triumfatora i gospodarza zarazem, czyli Zagłębie Sosnowiec. Szybko strzelone dwie bramki okazały się być nie do odrobienia, a mimo kilku dogodnych okazji nie było skutecznego wykończenia, a rywal dołożył jeszcze jedno wygrywając 3-0. W meczu o 3 miejsce znów po drugiej stronie barykady stanęli Czarni Sosnowiec i znów lepiej weszli w mecz zdobywając prowadzenie. Artur Koza zdołał wyrównać stan rywalizacji, ale znów Czarni zdobyli prowadzenie. Tym razem do remisu doprowadził Grzegorz Olesiński, ale taki stan rzeczy nie utrzymał się długo. Sosnowiczanie po raz trzeci zrobili przewagę strzelając dwa gole. Tarnowianie mimo znacznej utraty sił podjęli jeszcze walkę o korzystny wynik, co ostatecznie się udało. Najpierw Dariusz Majcher, a następnie Leszek Janicki doprowadzili do remisu 4-4. Były także dwie bardzo dogodne okazje do zapewnienia sobie zwycięstwa, ale o losach miały zdecydować rzuty karne. W nich lepiej radzili sobie gospodarze i to oni zajęli trzecią lokatę. Westovia zajęła więc czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Oldbojów.

 

Uczestnicy: Zagłębie Sosnowiec, Beskid Andrychów, Hutnik Kraków, Przemsza Klucze, Warta Zawiercie, Czarni Sosnowiec, Westovia Tarnów, Korona Kielce, OZPN Częstochowa, Bielskie Orły, Karpaty Krosno, Skra Częstochowa, Zagłębie Dąbrowskie, Polonia Bytom, Szczakowianka Jaworzno, Żubry Radomsko.
Finałowa klasyfikacja:
1. Zagłębie Sosnowiec
2. Przemsza Klucze
3. Czarni Sosnowiec
4. Westovia Tarnów

Westovia: Krzysztof Tryba, Artur Koza, Bartłomiej Kryczek, Bartłomiej Klepacki, Marcin Gąsior, Leszek Janicki, Leszek Wojnarowski, Krzysztof Kryczek, Grzegorz Olesiński oraz Michał Marzec.

westovia oldboje