Glinik Gorlice przyjaznym miejscem dla Westovii

Organizator Piłkarskiego Dnia Dziecka w Gorlicach, GKS Glinik Gorlice okazał się być przyjaznym miejscem dla Westovii, która w piątek 20 czerwca zaprezentowała się we wszystkich trzech kategoriach wiekowych: 2004, 2005 i 2006. Oprócz gospodarzy udział wzięła Sandecja Nowy Sącz, Dobrzanka Dobra, MOSiR Tuchovia, oraz w najmłodszej kategorii Dunajec Nowy Sącz. W najstarszej kategorii gracze zaprezentowali się wyśmienicie, a drużynę prowadził Artur Koza i Sebastian Borysiak. Ciężar wyniki na barki wzięli: Oliwier Kolbusz, Jakub Kaleta, Bartosz Szatko, Nikoletta Borysiak, Konrad Kocoł, Adrian Witek, Hubert Sysło, Conrad Sterling i Korneliusz Kloch. Ten ostatni okazał się być najlepszym strzelcem drużyny,  a szczególnie skuteczny był w meczu z Sandecją pakując im dwa gole.
W roczniku 2005 zawodnicy pod wodzą Michała Marca przy asyście Marcina Grybosia, Anny Dziedziniewicz i Wiesława Wójtowicza walczyli dzielnie, ale widoczny był brak podstawowego bramkarza. Jego rolę przybierali na zmianę Leszek Niewola, Adrian Kużdżał, czy Patryk Mleczko. Ich koledzy nie grzeszyli w dniu skutecznością, a jedynie w ostatnim pojedynku Sebastian Koza zapewnił zwycięstwo nad Tuchovią popisując się dwoma celnymi przymiarkami. Wtórowali mu przy tym Daniel Wójtowicz, Tomasz Kozicki, Mateusz Gryboś, Mateusz Dziedziniewicz i Eryk Patro.

Z kolei losy najmłodszych graczy opisał prowadzący grupę Paweł Półkoszek oraz towarzysząca mu kierowniczka Katarzyna Marszalik:

Dziś w Gorlicach odbył się turniej z okazji Dnia Dziecka gdzie drużyna WESTOVII TARNÓW U-8 zajęła 4 MIEJSCE. Przeciwnikami byli Dunajec Nowy Sącz , Glinki I Gorlice , Glinki II Gorlice , Glinki III Gorlice. Na pierwszy ogień Westovia zmierzyła się z Dunajcem N.Sącz gdzie po zaciętym pojedynku uległa 3:1 (bramka dla Westovii- Piotr Tomaszowicz) Kolejnym przeciwnikiem był Glinki II Gorlice , w drużynie Westovii duża mobilizacja i skupienie i od razu inna gra, remisujemy 1:1 ( bramka Kacper Marszalik ) w trzecim pojedynku Westovia podjęła Glinki III Gorlice i tu mieliśmy festiwal bramek (Kacper Marszalik – 3, Piotr Półkoszek – 2, Łukasz Radzik – 2 i Wiktor Wojtanowski – 1) Dwie 100% okazje do zdobycia goli i zmiany wyniku miał Maksymilian Siemek ale się nie udało (następnym razem będzie lepiej) i po takim festiwalu bramek Westovia wygrała 8:0 i ostatni pojedynek to Westovia kontra Glinki I Gorlice i tu wkradło się rozluźnienie i chłopcy ulegli 3:1 (bramka Kacper Marszalik) I tak zakończył się turniej były medale, dyplomy, super zabawa i pizza 🙂 i nowe doświadczenia młodych piłkarzy WESTOVII TARNÓW
WESTOVIA TARNÓW :
Łukasz Radzik ( 2 gole)
Kacper Marszalik ( 5 goli)
Piotr Półkoszek ( 2 gole)
Piotr Tomaszowicz ( 1 gol)
Krzysztof Osysko ( super parady 🙂 )
Maksymilian Siemek ( super gra)
Wiktor Wojtanowski ( super gra)

Trener Paweł Półkoszek i kierownik drużyny Katarzyna Marszalik i kibicujący rodzice…… 🙂