Wygrana w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów

Dziękując za zaproszenie LUKS Skrzyszów w pełni skorzystaliśmy z udziału w Halowym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów wystawiając dwa zespoły. Trenerzy Paweł Kasprzyk i Paweł Półkoszek podzieli swoich podopiecznych i wystąpili w osobnych grupach. Druga drużyna pod wodzą Pawła Półkoszka grała w grupie złożonej z sześciu drużyn, gdzie mimo bardzo ambitnej postawy nie udało się zdobyć żadnej bramki mimo kilku naprawdę dobrych sytuacji ostrzeliwując kilkakrotnie słupki i w efekcie zajęli piąte miejsce w grupie co dało Im granie o miejsca 9 do 11. W grupie udało Im się zremisować bezbramkowo z Orlikiem Dębno, Skrzyszowem II i Wierzchosławice-Ostrów, a gdyby w tym meczu wygrali awansowaliby do ćwierćfinału. Niestety dwa pechowe uderzenia w słupki pozbawiły Ich tej szansy oraz przegrali z Skrzyszowem I 3:0 i Radłovią również 3:0. O miejsca 9 do 11 ponownie bezbramkowy remis z Orlikiem Dębno i porażka z Iskrą 3:1 po honorowej i jedynej bramce w turnieju zdobytej przez Piotra Tomaszowicza. Chłopaki grali w składzie: Adam Marek w bramce, który zaliczył kilka bardzo udanych interwencji oraz Piotr Tomaszowicz, Igor Zapart, Wojtek Wiejacki, Kacper Okoński, Hubert Kolarz, Kuba Blicharz oraz Kacper Kloc i Dominik Fuk, dla których był to pierwszy turniej w Ich zaczynającej się przygodzie. Ogółem bardzo fajny i pożyteczny turniej i jesteśmy zadowoleni z występu chłopaków, którzy dali z Siebie wszystko w tym turnieju i mieli ogromnego pecha, ale na pewno to zebrane doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

Natomiast pierwsza drużyna w grupie grała z Pleśną zaczynając od bezbramkowego remisu. Kolejny mecz to łatwe zwycięstwo ze Skrzyszowem III 3:0 po bramkach Wiktora Ceglińskiego, Kacpra Marszalika i Kacpra Jurka. Trzeci mecz to remis 0:0 z Unią Tarnów i na zakończenie zwycięstwo z Iskrą 1:0 po bramce Łukasza Radzika. W ćwierćfinale po serii rzutów karnych wygrywamy 2:1 z drugą drużyną Skrzyszowa, a w meczu padł wynik 1:1 po bramce Łukasza, a świetnie bronił Piotr Półkoszek „Pepe”, który obronił dwa rzuty karne i debiutował w tej roli po raz pierwszy na turnieju i puścił tylko jedną bramkę. – W całym turnieju bronił bardzo dobrze i kilka razy ratował Nas w groźnych sytuacjach i gratuluję Mu bardzo udanego turnieju i oby tak dalej – komentował trener Paweł Kasprzyk. W półfinale wygrywamy po bardzo dobrym meczu z Unią Tarnów 1:0 ponownie po bramce Łukasza, dzięki czemu awansujemy do finału, a Naszym przeciwnikiem była Radłovia. Z nią wygrywamy bardzo gładko 3:0 po świetnym meczu i naprawdę kilku fantastycznych akcjach, a zwłaszcza bramka na 2:0 była popisem Naszych zawodników, gdzie piłka wędrowała jak po sznurku z pierwszej piłki i wylądowała w siatce. Bramki w tym spotkaniu zdobywali Wiktor Cegliński, Kacper Jurek i Łukasz Radzik. Ten ostatni walczył później jeszcze o koronę króla strzelców i niestety odpadł jako przedostatni w serii rzutów karnych spośród pięciu chłopców. Graliśmy w składzie: Pepe w bramce oraz grający fantastyczne zawody w obronie Paweł Kozyra, Nikodem Świątek i Dawid Słota, harujący na całej szerokości i długości boiska Kapej, pomagający raz w pomocy, a raz w ataku Kacper Jurek oraz dwójka świetnie usposobionych w tym dniu napastników Wiktor Cegliński i Łukasz Radzik.

Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich chłopaków, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony i gratuluję Im raz jeszcze tej zasłużonej wygranej w turnieju. Dziękuję również tradycyjnie Naszej Kierowniczce Kasii oraz wszystkim rodzicom za wspaniały doping i trzymanie kciuków oraz spędzenie prawie całego dnia na tym turnieju. Warto było!  – podsumował na koniec Paweł Kasprzyk.

Faza grupowa:
Westovia II – Orlik Dębno 0-0
Westovia II – LUKS Skrzyszów II 0-0
Westovia II – Wierzchosławice-Ostrów 0-0
Westovia II – Radłovia 0-3
Westovia II – LUKS Skrzyszów I 0-3

Westovia I – UKS Pleśna  0-0
Westovia I – LUKS Skrzyszów III 3-0
Westovia I – Unia Tarnów 0-0
Westovia I – Iskra Tarnów 1-0

o miejsca 9 – 11:
Westovia II – Orlik Dębno 0-0
Westovia II – Iskra Tarnów 1-3

ćwierćfinał:
Westovia I – LUKS Skrzyszów II 1-1, k. 3-1

półfinał:
Westovia I – Unia Tarnów 1-0

finał:
Westovia I – Radłovia 3-0

Galeria:Przyjaciele Klubu

Zapraszamy do sklepuKalendarz

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Statystyki

stat4u

Westovia TV