Nieczęsto się zdarza, aby wszystkie grupy młodzików wygrywało swoje mecze, gdyż raczej nie należą do grona faworytów na swoich poziomach gry. Celem w tej kategorii jest przede wszystkim nauka i trenerzy wielokrotnie dają im możliwość popełniania błędów, aby sami zawodnicy mogli wyciągać wnioski. Ten weekend był jednak obfity w dużo goli, a w każdym meczu co najmniej o jedną bramkę były zespoły Westovii, co cieszy dodatkowo.

”Wyszliśmy z pozytywnym nastawieniem na mecz, z myślą, że chcemy to spotkanie wygrać. Od samego początku kontrolowaliśmy przebieg spotkania i gra toczyła się głownie na połowie przeciwnika. Konsekwentnie realizowaliśmy nasze założenia, cierpliwie rozgrywaliśmy piłkę, szukaliśmy zmiany strony, kreatywnych rozwiązań oraz najbardziej cieszy odwaga w podejmowaniu decyzji o strzale na bramkę, której w poprzednich meczach było mało. Bezbramkowy wynik utrzymywał się do przerwy, jednak po przerwie kreowane sytuacje zaczęliśmy wykorzystywać i zakończyliśmy mecz z wynikiem 4:0. Brawa należą się również drużynie z Gromnika, która przyjechała w okrojonym składzie bez zmian, ale dzielnie walczyli przez całe spotkanie.” – mówił po meczu trener Maciej Smagacz.

I Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2012: Westovia Tarnów – GKS Gromnik 4-0
Bramki: 2x Alan Nalepka, Gabriel Cegielski, Igor Łoś

„Po trzech trudnych meczach, przyszedł w końcu czas na przełamanie i zdobycie trzech punktów. Jak każdy mecz jest ciężki, ale ten był z drużyną z dołu tabeli, więc przyjechaliśmy pewni swego i tak też było, ale były różne momenty w meczu. Uczuliłem chłopców, że takie mecze nie są łatwe, ale podsumowując przebieg całego spotkania jestem zadowolony z gry. Od poniedziałku zaczynamy przygotowania do kolejnego meczu, który rozegramy w środku tygodnia” – podkreślił trener Seweryn Kobyłecki.

III Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2014: KS Szynwałd – Westovia Tarnów 3-6
Bramki: Szymon Węc, Piotr Rysiewicz, Dominik Słowik, Michał Olszówka, Karol Krawczyk. Aleksander Kwarciak

„W sobotnie popołudnie pierwszy mecz rundy rewanżowej zagrała drużyna Westovii 2013 przeciwko Łękawicy. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 8-1 dla piłkarzy Westovii. Mecz od pierwszych minut był pod naszą kontrolą, co potwierdzały kolejno zdobywane bramki. Warto dodać, że w tym meczu spróbowaliśmy nowego ustawienia, które dało jeszcze więcej możliwości w ofensywie. Wpadło wiele bramek, w tym niektóre po pięknych akcjach np. bramka Wiktora Kozioła w końcówce meczu. Bramki strzelali: Kinzerski Eryk, Kozioł Wiktor, Hrebik Antoni, 2x Cegielski Gabriel, Burnagiel Michał, 2x Wcisło Aleksander, a asystowali: Nowak Miłosz, Cegielski Gabriel, Kosiór Bruno, Korczyński Szymon, 2x Wcisło Aleksander” – komentował trener Wiktor Sondej

IV Liga Młodzików gr. 2: tabela i wyniki
Westovia 2013: Westovia Tarnów – KS Łękawica 8-1
Bramki: 2x Gabriel Cegielski, 2x Aleksander Wcisło, Eryk Kinzerski, Wiktor Kozioł, Antoni Hrebik, Michał Burnagiel

„Rewanże rozpoczynamy od Białej i podobnie jak w debiucie mecz na styku. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu bardzo dobra. Chłopcy realizowali założenia taktyczne, co zaowocowało wynikiem 3:1 do przerwy. Debiutanckie gole zaliczyli Emil Rzepa (z główki) i Jan Stelmach. W drugiej połowie zapominamy już trochę o założeniach i oddajemy pole rywalom, którzy dążą do wyrównania. Mecz toczy się jak pojedynek bokserski cios za cios. Chłopcy szczęśliwie to wytrzymują i po meczu pełnym emocji kończymy wynikiem 4:3. Niedziela odpoczywamy, a od poniedziałku bawimy się piłką dalej.” – opisał trener Karol Kosoń.

IV Liga Młodzików gr. 3: tabela i wyniki
Westovia 2014 II: Westovia Tarnów – KS Biała 4-3
Bramki: 2x Emil Rzepa, Adam Więckowicz, Jan Stelmach

W sobotę do meczu przeciwko Zorzy Zaczarnie, przystąpiła drużyna Westovii 2012/2013, która wygrała 5-2. „Wygraliśmy, natomiast po tym meczu odczuwam duży niedosyt, a styl do najlepszych nie należał. Jedną z przyczyn częstego holowania piłki i błędów w ustawieniu się na pozycjach mogło być zmienione ustawienie do którego, zawodnicy się jeszcze nie zaadoptowali. Podsumowując pod bramką rywali wykazaliśmy się całkiem wysoką skutecznością zamieniając stworzone sytuacje na bramki, ale musimy jeszcze popracować nad przyśpieszeniem tempa gry w odpowiednim momencie oraz dopracować nowe ustawienie do większej perfekcji. Bramki strzelali: Olczykowski Natan, Wacławski Jakub, 2x Zawisza Jakub, gol samobójczy, a asystowali: Olczykowski Natan, Wacławski Jakub, 2x Ostręga Krystian, Szepielak Leon”– komentował trener Wiktor Sondej.

IV Liga Młodzików gr. 4: tabela i wyniki
Westovia 2012/2013: Zorza Zaczarnie – Westovia Tarnów 2-5
Bramki: 2x Jakub Zawisza, Natan Olczykowski, Jakub Wacławski, gol samobójczy