Żaki znów ze świetną prezentacją

Żaki Westovii Tarnów rocznik 2007 rywalizowały tym razem w ramach Ligi Żaków w Radłowie. W pierwszym meczu spotkali się z drugą drużyną Radłowa. Nasza drużyna stworzyła w tym meczu wiele bramkowych sytuacji, ale na przeszkodzie stawał bramkarz drużyny przeciwnej albo poprzeczka i słupek – relacjonuje trener Paweł Bargiel. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W kolejnym meczu przeciwnikiem była drużyna Wierzchosławice-Ostrów. Po skutecznych strzałach Kamila Romanowskiego (2 bramki) oraz Daniela Ciężadło (pierwsza bramka w tych rozgrywkach) mecz zakończył się rezultatem 3:0. Nasi młodzi piłkarze nie zamierzali zwalniać i w następnym meczu po dwóch bramkach Michała Romanowskiego wygrywają 2:1. W ostatnim pojedynku naszej drużyny w tym dniu przyszło się spotkać z drużyną Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska. Mecz był zacięty i wyrównany, a o zwycięstwie drużyny z Dąbrowy Tarnowskiej zadecydowała bramka z rzutu wolnego. Naszych żaków należy pochwalić za chęć do gry i walkę do końca, zwłaszcza w meczu z Radłowem, gdzie przegrywając w tym meczu umieli odwrócić losy i zakończyć go zwycięstwem.

Westovia 2007: Bargiel Marcin, Brożek Szymon, Ciężadło Daniel, Jurek Oskar, Kaczmarczyk Dawid, Kukliński Kornel, Praski Tomasz, Romanowski Kamil, Romanowski Michał.

Westovia – MGS Radłów II 0:0
Westovia – Wierzchosławice Ostrów 3:0
Westovia – MGS Radłów I 2:1
Westovia – Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 0:1

Nie inaczej było na stadionie TOSiRu, gdzie gospodarzem byli KS Błękitni Tarnów. Z racji tego, że Szerzyny są stosunkowo daleko od Tarnowa, więc za zgodą TOZPN obie nasze drużyny wystąpiły na wspomnianym obiekcie. Nie wszyscy jednak zdążyli na czas i początkowo musieli sobie radzić grając jednego zawodnika mniej. To jednak nie przeszkodziło im w rywalizacji z LKS Zgłobice gromiąc ich aż 6-0. Trenerzy Bartłomiej Kryczek i Maciej Kukuś byli nie tylko zaskoczeni, ale i dumni z tego, że ich efekty pracy są widoczne nawet gdy grają ze starszymi o rok chłopcami. Udowodnili to też w kolejnych meczach, grając już w komplecie ograli gospodarzy 5-0. Wewnętrzny pojedynek zakończył się wysokim wynikiem, a na koniec przegrali z TAP Tarnów 0-1, choć wynik mógł być o wiele bardziej korzystny dla graczy Westovii. Bramki w tej grupie zdobywali Konrad Bielak, Maciej Marek, Wojciech Dębowski, Maciej Janicki, Filip Dychtoń i Leon Kukuś. Cieszy również postawa drugiej części chłopców, którzy również dali z siebie wiele wysiłku i choć gola się nie udało zdobyć to zaś udało się na koniec zremisować z Błękitnymi 0-0. Na uwagę zasługuje również fakt, że po raz pierwszy w rozgrywkach wystąpił Dawid Michalski, Igor Flis i Mikołaj Biały.

Westovia 2008 A i B – Błękitni Tarnów 5-0, 0-0
Westovia 2008 A i B – LKS Zgłobice 6-0, 0-2
Westovia 2008 A i B – TAP Tarnów 0-1, 0-4
Westovia 2008 A – B 10-0

Westovia 2007: Konrad Bielak, Maciej Marek, Wojciech Dębowski, Maciej Janicki, Filip Dychtoń, Leon Kukuś, Natan Rosiak, Jakub Kania, Filip Dzieński, Filip Jarmuła, Krzysztof Babiarz, Dawid Michalski, Igor Flis, Mikołaj Biały

>>Fotorelacja – Jakub Marek<<<