Drugie miejsce na zakończenie eliminacji U-16

W mocno okrojonym składzie, bo z sześcioma zawodnikami w składzie udała się Westovia na eliminacje do Krakowa, by zakończyć zmagania w Małopolskiej Regionalnej Lidze Juniorów U-16. Dwie najlepsze drużyny uzyskują awans, więc ten cel został zrealizowany wcześniej. W dwóch pierwszych meczach nie było widać różnicy i dwukrotnie tarnowianie wyszli zwycięsko pokonując gospodarza UKS Sobek Kraków i naszych kolegów z AF Hesed w takich samych rozmiarach, czyli 4-1. Z krakowianami dwukrotnie gole zdobył Patryk Bezkosty, a Igor Ślęzak i Kamil Sławiński dobili rywala, a tarnowianami po dwa trafienia zaliczył Bezkosty i Sławiński. W trzecim, decydującym meczu niestety nie udało się już osiągnąć choćby remisu, a we znaki dały się kłopoty kadrowe, co spowodowało brak sił. Tym bardziej, że w drugiej części gry plac boju opuścił Alan Till, który narzekał na uraz. Wszystkim zawodnikom należą się słowa uznania, gdyż zajęli drugie miejsce w tym turnieju, a niewiele brakowało, by również udało się utrzymać pierwsze miejsce w lidze. Do pełni szczęścia zabrakło bowiem … 5 sekund, kiedy to Sprinter Kłaj zdobył decydującą bramkę i wygrał ze Sobkiem 3-2.

westovia16-krakow-imprest

Westovia U-16: Kamil Kaczmarczyk, Kamil Sławiński, Igor Ślęzak, Patryk Bezkosty, Alan Till i Jakub Płaczek, oraz Mariusz Żaba, Przemysław Barnaś i Artur Koza.

umt

 

Udział w rozgrywkach zapewniła współpraca UKS Westovia z Urzędem Miasta Tarnowa. Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa.

 

 

4. kolejka, Kraków  16-02-2013
AF Hesed Tarnów 1-3 UKS Sprinter Kłaj
UKS Westovia Tarnów
(2x Patryk Bezkosty, Kamil Sławiński, Igor Ślęzak)
4-1 UKS Sobek Kraków
AF Hesed Tarnów 0-3 UKS Sobek Kraków
UKS Sobek Kraków 2-3 UKS Sprinter Kłaj
UKS Westovia Tarnów 0-2 UKS Sprinter Kłaj
UKS Westovia Tarnów
(2x Patryk Bezkosty, Kamil Sławiński)
4-1 AF Hesed Tarnów

 

Tabela
drużyna m pkt br
1. UKS Sprinter Kłaj 12 28 36-25
2. UKS Westovia Tarnów 12 27 41-17
3. UKS Sobek Kraków 12 13 33-29
4. AF Hesed Tarnów 12 3 14-53