Drugie miejsce w Pucharze Ligi Letniej 2013

Coraz młodsza staje się dorosła drużyna Westovii, która po zajęciu czwartej lokaty w Lidze Letniej zajęła jeszcze lepszą pozycję w Pucharze Ligi Letniej 2013. W bramce można było dostrzec weterana Pawła Kasprzyka, oraz w pierwszym meczu wystąpił drugi z doświadczonych zawodników Artur Koza. Oprócz nich w pierwszym meczu pojawił się Artur Barszcz, Konrad Fryś, Daniel Sikorski i 16-letni Michał Kubis (zdj). Występy szesnastolatków już nie dziwią, ale w ostatniej chwili do kadry dołączył zawodnik, który w tym kubisroku ma … 14 lat, a jest nim Szymon Gwiazda. Zdobył on nawet swoją bramkę, a jego występ należy uznać za bardzo udany. Oprócz nich w dalszej fazie dołączył również Tomasz Barczak i Kamil Kociara.

Po nieudanym meczu z Panoramą, Westovia musiała wygrać dwa kolejne pojedynki, by awansować. To zadanie udało się spełnić, dzięki czemu w półfinale na przeciw zaprezentowała się ekipa Kapro Azoty, czyli nasze fatum w ostatnich pojedynkach. Wszystko wyglądało nieźle i po bramce Michała Kubisa było 1-0. Niestety nie udało się dowieźć wyniku do końca i zakończyło się remisem. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wziął Paweł Kasprzyk i wybronił dwa rzuty karne, co dało awans do finału. Tam jednak nie wykorzystaliśmy dwóch przedłużonych rzutów karnych, a Panorama GSM zdobyła dwa gole i to ona zajęła najwyższe miejsce na podium.

Westovia Okna Pawłowski – Panorama GSM 0-1

Westovia Okna Pawłowski – Marcola 4-2 
Tomasz Barczak, Konrad Fryś, Artur Barszcz, Michał Kubis

Westovia Okna Pawłowski – IMAV 3-0 
2x Artur Barszcz, Szymon Gwiazda

Półfinał:
Kapro Azoty – Westovia Okna Pawłowski 1-1, k. 1-2
Michał Kubis

Finał:
Westovia Okna Pawłowski – Panorama GSM 0-2

Westovia Okna Pawłowski: Paweł Kasprzyk, Daniel Sikorski, Artur Barszcz, Konrad Fryś, Szymon Gwiazda, Kamil Kociara, Michał Kubis i Tomasz Barczak oraz  Artur Koza, Przemysław Barnaś i Ireneusz Warecki.