Lider po pierwszej turze eliminacji do MMP U-16

W ślad swoich młodszych kolegów poszła Westovia U-16, która w w pierwszej turze eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski z kompletem punktów zakończyła zmagania. Eliminacje niosą nazwę: Małopolska Regionalna Liga Juniorów U-16 Jest to jeden z czterech turniejów Grand Prix, gdyż każda drużyna będzie jednorazowo gospodarzem. Jako pierwszy turniej zorganizował nasz zaprzyjaźniony AF Hesed Tarnów, lecz oni nie zaliczą tego turnieju do udanych. Znaleźli się bowiem po drugiej stronie tabeli i bez punktów uplasowali się na samym dole. Najlepszy ich mecz był właśnie w derbach, kiedy do przerwy mieli jednobramkową przewagę. Wyrównał Filip Wójcik, a prowadzenie dał kapitan Łukasz Noga i choć Hesed miał dwie okazje do wyrównania to Krzysztof Michałek był górą dwukrotnie. Wcześniej, grając z UKS Sobek Kraków również Westovia przegrywała i to 0-2. Świetnie w tym meczu dysponowany Michał Kubis dwukrotnie wpisał się listę strzelców zdobywając przy tym trafienie kolejki, samobójczy gol i wykorzystany prezent „pod choinkę” przez Filipa Wójcika doprowadziły do zwycięstwa 4-2. Na zakończenie „Wuju” ustrzelił hattricka, a Tomaszowi Sanokowi zabrakło jednego gola do powielenia tego wyczyny, oraz celne strzały Michała Kubisa i Przemysława Burego dały pewną i wysoką wygraną 7-1 nad Sprinter Kłaj.

Opis oczyma trenera Mariusza Żaby: „Trudną przeprawę miała Westovia w pierwszym spotkaniu z drużyną Sobek Kraków. Młode żabki przegrywały już 2-0 i musiały odrabiać straty.Westovia ostatecznie pokonała przeciwnika 4-2 po dobrej grze w drugiej części spotkania. W drugim spotkaniu trudne warunki postawił Westovii przeciwnik zza miedzy AF Hesed Tarnów, który po składnej akcji objął prowadzenie tuż przed przerwą. Znowu Westovia musiała wziąć się mocno do roboty w drugiej połowie spotkania. Młode żabki odrobiły straty i wyszły na  prowadzenie, lecz do końca emocji nie brakowało. Najpierw w stuprocentowej sytuacji przestrzelił Alan Till żeby po chwili sfaulować przeciwnika. Niestety dla Hesedu przedłużonego karnego przestrzelił jeden z zawodników Akademii. Dosłownie na sekundę przed końcem spotkania jeszcze jednego karnego miał zespół hesedu, lecz tym razem doskonałą interwencją popisał się Krzysztof Michałek. Ostatnie spotkanie z Sprinterem Kłaj to pokaz możliwości młodych żabek, które rozbiły przeciwnika w stosunku 7-1 panując niepodzielnie na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

Westovia U-16: Krzysztof Michałek, Kamil Kaczmarczyk, Przemysław Bury, Hubert Król, Filip Wójcik, Łukasz Noga, Bartłomiej Mądel, Patryk Bezkosty, Alan Till, Michał Kubis i Tomasz Sanok, oraz Mariusz Żaba, Marek Nalepka, Przemysław Barnaś, Artur Koza i Paweł Kasprzyk.