Młodziki zagrali – raport

Cztery z pięciu drużyn młodzików rozegrało swoje ligowe spotkania, a dla niektórych to ostatnia prosta przed zakończeniem sezonu

Dobrze rozpoczynamy mecz z Sandecją, tworzymy sytuacje bramkowe, których ukoronowaniem jest bramka na 1:0 Nkodema Cisło z rzutu rożnego. W końcówce pierwszej połowy po błędzie w wyprowadzeniu piłki tracimy bramkę i schodzimy na przerwę z wynikiem 1:1. W drugiej połowie branki strzelała tylko Sandecja, po kolejnych naszych prostych błędach z wyprowadzeniem piłki z linii obrony. Mecz kończy się wynikiem 1:4. – opisywał trener Paweł Holcman.

Bramki: 2x Danyl Romanov, Jakub Robak

Mecz był bardzo otwarty i obfitował w wiele sytuacji podbramkowych z obydwu stron. Decydująca okazała się skuteczność, a trzy nasze bramki traktuje z niedosytem. Sama gra była dobra niestety mieliśmy problem z organizacją w linii obrony i z przejściem z atakowania do bronienia co wykorzystali rywale strzelając nam bramki po dłuższych podaniach do napastników – mówił po meczu trener Wiktor Sondej

III Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2012: Westovia Tarnów – GAS Rozwój Szerzyny 2015 10-3
Bramki: 6x Robert Barankiewicz, Szymon Bednarz, Aleksander Furmański, Jakub Wacławski, samobój

Bardzo fajny mecz w wykonaniu chłopaków, bardzo duża ilość podań i cierpliwość w rozgrywaniu akcji. Rzuty rożne, które ćwiczyliśmy na treningu, chłopaki dzisiaj próbowali je rozgrywać i uważam, że całkiem nieźle im to wychodziło za co brawo! W końcu odważne decyzje o strzale na bramkę, chociaż uważam, że mogło być ich trochę więcej, bo były ku temu okazje. Parę rzeczy poprawy, ale będziemy nad tym trenować” – nie krył zadowolenia trener Maciej Smagacz po pierwszym zwycięstwie swojej drużyny.

IV Liga Młodzików: tabela i wyniki
Westovia 2013: AP EF Rzepiennik Strzyżewski – Westovia Tarnów 4-4
bramka: 2x Kacper Remian, Jakub Kliczko, Leon Noga

W IV lidze młodzików nie można było skorzystać z kilku podstawowych zawodników z rocznika 2013, więc w sukurs przyszli starsi koledzy. Kacper Remian, Jakub Kliczko, Leon Noga i Damian Latocha bardzo pomogli w tym spotkaniu przeciwko AP EF Rzepiennik Strzyżewski, zdobywając cztery gole i w samej końcówce doprowadzając do remisu. Przy stanie 4-2 dla gospodarzy, dwa stałe fragmenty gry odmieniły losy meczu, w tym rzut karny i rzut rożny.