Orlikowe granie po raz trzeci

Tegoroczna Liga Małych Orłów rozpoczęła się dość szybko i minął właśnie trzeci czwartek przeznaczony na rozgrywki kategorii orlik. Tu Westovia wystawiła dwa zespoły, gdzie starsi zawodnicy z rocznika 2008 udali się na turniej do Pogórskiej Woli, a młodsi do Skrzyszowa. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że tych młodszych sparaliżowała chyba ta jednoroczna różnica wieku, a szczególnie w pierwszym spotkaniu. Tam Metal niepodzielnie rządził i w pełni zasłużenie odniósł zwycięstwo bez straty gola. Dopiero w drugim meczu zawodnicy zaczęli powoli przekonywać się, że z każdym można podjąć rywalizację. Gracze z Szynwałdu znów szybko zdobyli dwa gole, ale waleczny Nikodem Malinowski rozpoczął pierwszy atak, po którym Piotr Czura zdobył gola. Ten sam zawodnik trafił jeszcze dwa razy, czym skompletował hattricka i wyprowadził zespół na prowadzenie. Niestety nie udało się do końca utrzymać dobrego rezultatu i w ostatnich sekundach mecz to rywal odwrócił losy spotkania. Z gospodarzami na koniec zmagań było również widać pozytywy, ale dwa proste błędy w defensywie i brak skuteczności okazał się szczęśliwy dla drużyny ze Skrzyszowa.

Zdecydowanie lepiej poradzili sobie ci starsi zawodnicy, a tu różnicy wiekowej już nie było. Tylko w jednym meczu nie udało się zdobyć ani gola, ani punktów, ulegając 0-2 graczom z Nowej Jastrząbki/Żukowic. Nie oznacza to, że nie było okazji strzeleckich, bo takie się pojawiały, a najlepszą miał Gordian Gromniak, lecz piłka po jego strzale ostemplowała słupek. W dwóch pozostałych było o wiele więcej radości, a z bardzo dobrze znaną drużyną Błękitnych była spora przewaga udokumentowana dwoma trafieniami. Najpierw Hubert Wałach, a następnie debiutujący w tej grupie Emanuel Tyka. Ten sam zawodnik zdobył także gola w ostatnim meczu, kiedy to pokonał bramkarza Pogorii Pogórska Wola. Dwa oczka w tym meczu dołożył Michał Szczepański i spotkanie zakończyło się wygraną 3-1.

Westovia 2009: Alan Kaczmarczyk, Marcel Sikorski, Maksymilian Marszalik, Filip Gębala, Nikodem Malinowski, Szymon Szczurek, Dawid Broński, Piotr Czura, Miłosz Kulig, oraz trener Artur Koza.

Westovia 2008: Damian Tymoszuk, Emil Onik, Hubert Wałach, Nicolas Owca, Dawid Kaczmarczyk, Filip Tyrka, Adrian Solarz, Michał Szczepański, Gordian Gromniak, Emanuel Tyka, oraz trener Bartłomiej Kryczek.

2009
2008