Pierwsza runda skrzatów i żaków

Tarnowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej dość szybko wystartował z rozgrywkami Ligi Małych Orłów w sezonie 2018/2019 i we wtorek jako pierwsi swoją rywalizację przeżywały kategorie skrzatów i żaków. Westovia wystawiła trzy zespoły, z czego jeden to był debiutujący w rozgrywkach zespół złożony z rocznika 2012/2013. Wystąpili oni na obiekcie Metalu Tarnów, mierząc się z gospodarzem dwukrotnie oraz także dwa razy za przeciwnika mieli innych tarnowskich kolegów z Iskry Tarnów. W tych czterech spotkaniach było wiele frajdy i ogromnych emocji, dzięki czemu trybuna wypełniona rodzicami mocno reagowała na każde udane, bądź niedane zagrania swoich pociech. Już w pierwszych minutach swoje pierwsze gole zdobył Szymon Szynal, ale także na listę strzelców wpisywali się jego koledzy z drużyny. Nie brakowało także gry defensywnej, a za blok obronny w głównej mierze „odpowiedzialni” byli Franciszek Patyk, Franciszek Ogonowski, czy Bruno Kosiór. Postawa zawodników była fantastyczna i napawa optymizmem przed kolejnymi grami. Bardzo dobre zawody rozegrały także drużyny występujące w Lidze Żaków. Ci starsi, z rocznika 2010 zagrali w Pleśnej i tam oprócz gospodarzy mogliśmy potykać się z tarnowskimi drużynami Metalu i Błękitnych. Doskonała postawa zawodników okraszona była bramkami i zwycięstwami, a łupem strzeleckim podzielili się Arkadiusz Podsiadło, Marek Dobrowolski i Bartłomiej Rępała. O rok młodsi zawodnicy musieli sprostać starszym rywalom, ale spisali się również wyśmienicie. Jedynie starsze o dwa lata dziewczyny Tarnovii były nie do „przeskoczenia”, ale w pozostałych dwóch spotkaniach, z Iskrą i z Błękitnymi, pojedynki zakończyły się pełnym sukcesem. Ciężar zdobywania goli na swoje barki wziął Bartłomiej Górski i Nikodem Cisło, ale cała drużyna zasłużyła na gromkie brawa. Na bramce bardzo dobrze spisywał się Kacper Pilarski, który po raz pierwszy przyjął taką rolę. Następne zawody już za tydzień.

Westovia 2012: Cegielski Gabriel, Halski Tobiasz, Kosiór Bruno, Kubis Adam, Malisiewicz Olaf, Ogonowski Franciszek, Patyk Franciszek, Szynal Szymon oraz trener Artur Koza.

Westovia 2011: Kacper Pilarski, Bartek Górski, Tymon Piwowarczyk, Stasiu Kozik, Adam Dziemdziora, Nikodem Cisło, Kuba Baran, Adam Plewniak, Mikołaj Kleparski, Igor Janik oraz trener Tomasz Malec.

Westovia 2010: Dobrowolski Marek, Filiński Damian, Kot Karol, Rępała Bartłomiej, Soboń Mateusz, Lis Szymon, Podsiadło Arkadiusz, Srebro Piotr, Łoś Igor oraz trener Piotr Srebro.

2012
2010
2011