Pierwsze powołania do kadry z UKS Westovia.

Ciężka i wytrwała praca Orlików UKS Westovia zaowocowała powołaniami do kadry… Anglii.

Przez cały maj  grupa Orlików pod nazwą tego właśnie kraju będzie brała udział w rozgrywkach  Deichman Minimistrzostwa 2014 odbywających się na boisku Dunajca Zbylitowska Góra.

Pierwsza kolejka rozgrywek rozegrana została  w dniu 26 kwietnia. Rozpoczęcie rozgrywek odbyło się w nieco zmienionej niż zaplanowana formie, Daischman 035bo z powodu deszczowej pogody nie było uroczystego otwarcia. Jednak na czas rozgrywek deszcz przestał padać i mecze rozgrywane były bez przeszkód.

W pierwszym swym pojedynku drużyna Synów Albionu na stadionie Old Trafford zmierzyła się z Danią. Na samym początku spotkania Anglicy mieli zdecydowaną przewagę jednak Duńczycy przebudzili się i to oni zeszli z boiska jako zwycięzcy strzelając biało-granatowym dwie bramki nie tracąc przy tym żadnej. Ogólnie w tym meczu Anglicy zagrali z iście „angielską flegmą” i to było głównym powodem ich porażki.

Przed kolejnym spotkaniem w szatni doszło do poważnych rozmów w języku polskim, co przyniosło efekt w postaci efektownego zwycięstwa z drużyną Ekwadoru. Na boisku niepodzielnie panowali Anglicy i pokonali oni La Tri w stosunku 5:2

Uskrzydleni tym zwycięstwem Synowie Albionu bardzo bojowo podeszli do następnego przeciwnika jakim była egzotyczna reprezentacja Japonii. Samuraje na boisku wręcz nie istnieli, a Anglicy strzelili im cztery bramki nie tracąc przy tym żadnej.

Ostatni mecz Anglików w tej kolejce rozgrywek odbył się na stadionie Camp Nou i był to szlagierowy pojedynek z Niemcami.

Po szybkiej podróży do Barcelony na boisko zawodnicy Anglii wyszli bardzo skoncentrowani i zdeterminowani do walki. Jak przystało na szlagier międzypaństwowych rozgrywek w meczu padło aż siedem bramek z czego cztery zdobyli Anglicy i to właśnie oni zakończyli pierwszą rundę rozgrywek z dorobkiem trzech 9 punktów i stosunkiem bramek 13:7.

Za wyjątkiem pierwszego spotkania z Danią, Anglicy na boisku prezentowali się bardzo solidnie. Ich gra nie przyniosła by wstydu dorosłej reprezentacji Anglii. Na boisku drużyna była zorganizowana, wymieniano wiele podań i grano bardzo rozważnie. Jak przystało na renomowaną reprezentację nie zabrakło w niej indywidualnych zagrań, które to kończyły się różnie, bo zarówno zdobyciem bramek jak i marnowaniem 100 % sytuacji. Zwyciężył jednak duch drużyny i trzy zwycięstwa na początek tych rozgrywek bardzo ucieszyły trenerów, licznie przybyłych rodziców jak i samych zawodników.

W reprezentacji Anglii wystąpili : Oliwier Kolbusz, Bartosz Szatko, Kuba Kaleta, Bartosz Biś, Kacper Kukla, Dominik Szczerba, Conrad Sterling, Szymon Sajdak, Bartosz Topór, Nikoletta Borysiak i Maksym Główczyk, a w rolę Roya Hodgsona wcielił się Rafał Kozieł.

Strzelcami bramek dla Anglii byli Bartosz Biś, Dominik Szczerba, Conrad Sterling i Kacper Kukla, jednak wszyscy zawodnicy solidarnie zapracowali na sukces, a wymienieni strzelcy wykańczali tylko wspaniałe akcje całej drużyny.

kholbee