Pierwsze turnieje na hali

Piękna jesienna aura zakończyła się, a zmiana czasu na zimowy skłonił zawodników do pierwszych zajęć w halach sportowych. Tym samym rozpoczął się sezon na turnieje halowe, a w dwóch z nich wystąpiły drużyny Westovii. Nieopodal, w Skrzyszowie rocznik 2010 przystąpił do zmagań w gronie ośmiu zespołów i był to pierwszy kontakt z parkietem i futsalem. Trener Piotr Srebro mimo braku pozytywnych wyników, był zadowolony z gry, jaką zaprezentowali jego podopieczni. „Za styl punktów nie dają”, takimi słowami podsumował zmagania, a stawka zespołów była wyrównana.

Nieco dalej, bo do podkarpackiego Jasła, udała się drużyna rocznika 2013, czyli podopieczni trenerów Dariusz Kaczmarczyka i Tomasza Sołowija. Na zaproszenie AP Jasło skrzaty uczestniczyły w pierwszym w życiu turnieju poza Małopolską. Regulamin turnieju nie przewidywał miejsc końcowych, nie było liczenia punktów, tabel, najważniejszym aspektem była gra dzieci w piłkę nożną. Zespół Westovii rozpoczął od dwóch zwycięstw w stosunku 1:0, z gospodarzem AP Jasło i AP Goal Nowy Sącz. Następnie po bardzo zaciętym pojedynku i prowadzeniem przez większość meczu 1:0 z AP Sanok , w końcówce rywal trafia dwa razy i przegrywamy 1:2. Takim samym wynikiem kończy się batalia z Akademia Sandecja Nowy Sącz po zaciętej walce. W piątej rundzie przeciwnikiem jest UKS 6 Jasło ten mecz wygrywamy 5:0 ku uciesze zawodnikom i licznie zgromadzonym rodzicom-kibicom. Kolejny przeciwnik to sąsiad „zza miedzy”, Unia Tarnów, przegrywamy wyraźnie 0:8 , widząc u naszych dzieci objawy zmęczenia. Jednak w ostatnim meczu trenerowi Tomkowi Solowijowi udaje sie wykrzesać z chłopców ostatek sił. Na bramce w tym meczu ale i w całym turnieju dwoił i troił się Hubert Kita, dla którego rola bramkarza była debiutem. Mimo tego przegrywamy 0:2 ale i tak gra młodych zawodników mogła się podobać. Przed całym rocznikiem 2013 mnóstwo turniejów, meczy, imprez, ale najważniejsze, że w swoim pierwszym turnieju pokazali charakter, wolę walki chęci do grania w piłkę. Brawo!

Bramki na turnieju zdobyli: Łukasz Solakiewicz, Antoni Warzecha, Szymon Ciochoń, Franek Czerwiński.

Łukasz Solakiewicz otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika w drużynie, a puchar dla drużyny otrzymał świetnie dysponowany tego dnia Huberto 🙂
Kapitanem zespołu był Antoni Warzecha. W składzie zespołu byli jeszcze: Krystian Kwaśnik, Kajetan Stono, Eryk Kinzerski, Wiktor Kozioł, Szymon Korczyński.
P.S. Podziękowania dla rodziców, którzy pomogli w organizacji wyjazdu!