Potrójne emocje w lidze żaków

Do rozgrywek Ligi Żaków TOZPN zgłoszone zostały dwa zespoły, ale ze względu na przełożony termin jednego cyklu wypadło to dzień po dniu, a trener Bartłomiej Kryczek wykorzystał ten fakt, podzielił na dwa zespoły dając szansę pograć wszystkim swoim zawodnikom.  Jedna z nich wystąpiła w środę na super przygotowanym boisku Metalu, a w pierwszym swoim meczu całkowicie przespała pojedynek i Iskra Tarnów zasłużenie wygrała aplikując aż osiem goli. Filip Dychtoń dwukrotnie odpowiedział, ale to było za mało. W tym dniu ten zawodnik był wyróżniającym się zawodnikiem i zaprezentował doskonałą i skuteczną grę. Jego hattrick pozwolił sprawić niespodziankę i urwać punkty KS Koszyce. Były to jedyne punkty stracone przez rywala, a mecz był pełen emocji. Najpierw przegrywamy 0:1, potem wygrywamy 2:1, znowu przegrywamy 2:3 i w ostatniej minucie strzelamy bramkę na 3:3 po pięknej akcji. „Filipek” także w pojedynku z gospodarzami popisał się dwoma celnymi strzałami, a swoje gole zdobyli także Bartosz Senderak i Tymoteusz Wielgus. Wynik 4:2 do przerwy wydawał się być doskonały, ale rywale zagrali bardzo skutecznie drugą część i tylko oni zdobywali gole, co przełożyło się na wynik 4-7. Na uwagę zasługuje fakt, że pierwszą bramkę w lidze żaków strzelił „Banan” i Tymek. W bramce bronił Łukasz Gomułka, Samuel Baca i Julian Wojtanowski.

Westovia 2008 (środa): Łukasz Gomułka, Samuel Baca, Filip Dychtoń, Dawid Michalski, Gordian Gromniak, Xavier Michoń, Julian Wojtanowski, Michał Leśniak, Bartosz Senderak, Tymoteusz Wielgus

Dzień później Westovia 2008 wystąpiła w roli gospodarza, a na orliku na osiedlu Zielonym pojawiły się tarnowskie zespoły Tarnovii i Unii, oraz po sąsiedzku Wolania Wola Rzędzińska. Słoneczne popołudnie dawało się we znaki, a najbardziej odczuła to właśnie „Wólka”, gdyż dysponowali małą kadrą, a to spychało ich do defensywy. Już na początku pojedynku skutecznie nogę przyłożył Maciej Janicki, a później Leon Kukuś i dwukrotnie Marcin Ramian. Ci dwaj ostatni byli także skuteczni w dwóch innych pojedynkach, choć tu już nie było jednostronnego widowiska. Obydwa spotkania Westovia wygrywała pokonując Tarnovię 3-1, a Unię 3-2. W tym ostatnim meczu było już 2-2, ale decydującego gola zdobył w samej końcówce Konrad Bielak. Świetną partię w tym dniu rozgrywał Filip Marszalik, który często wyprowadzał rywali na manowce, widząc dużo na boisku. Najlepiej o tym świadczyć może doskonałe podanie do Jana Owsianki, ale temu akurat w tej akcji nie udało się zdobyć gola.

Westovia 2008 (czwartek): Maciej Janicki, Maciej Marek, Filip Marszalik, Konrad Bielak, Jan Owsianko, Hubert Wałach, Wojciech Dębowski, Marcin Ramian, Leon Kukuś.

Chłopcy z rocznika 2009, podopieczni Damiana Chudyby i Dawida Nowaka udali się z kolei na zawody w Tarnowie Mościach, gdzie gospodarzem miała być tarnowska Unia. No właśnie, miała być … Niestety nie pojawił się nikt z klubu. Za to drużyny UKS Orlik Dębno i SP Zgłobice pojawiły się zgodnie z wyznaczonym terminarzem, dzięki czemu trzy drużyny rozegrały mecze między sobą. Westovii nie udało się jednak zdobyć punktów, ale za to jedną bramkę.

Westovia 2009: Kuba Baca, Dawid Broński, Maciej Budzyński, Maksymilian Marszalik, Szymon Szczurek, Sebastian Kordek, Karol Pikul.