Pożegnanie rocznika 2005 w Lidze Orlików

Rocznik 2005 po raz ostatni rozegrał swój turniej w Lidze Orlików i od przyszłego sezonu zmienią kategorię na młodziki. Zmieni się dużo, bo wówczas zwiększy się pole gry, ilość zawodników i przepisy, więc z sentymentem będą wracać do gry na orliku. Ta ostatnia eliminacja była już jednak rozegrana na boisku trawiastym w Niedomicach, czyli symbolika czytelna i oficjalne pożegnanie. W turnieju wystąpiło cztery zespoły, a pierwszym rywalem był Olimpijczyk Szczurowa i nie dość, że rywal pokazał bardzo dobrą organizację gry to w dodatku siła rażenia naszego zespołu nie była zbyt wysoka. Zakończyło się to zasłużonym zwycięstwem przeciwników. Dopiero w przerwie motywacyjna rozmowa trenera z zawodnikami podziałała motywująco i z Unią Niedomice było już o „niebo” lepiej, co pozwoliło odnieść wygraną. Najpierw składną akcję wykończył Oliwier Sądowicz, a później rajdem prawą stroną popisał się Filip Kras, a zagrana przez niego piłka odbiła się od nogi rywala i wpadła do siatki. Pod koniec wkradł się jednak błąd i Kacper Srebro nie był w stanie uchronić swój zespół od utraty gola. Uczynił to za to w ostatnim pojedynku z SP Pawęzów, a świetną partię rozegrał Patryk Mleczko. Jego strzały z dystansu sprawiały kłopot  bramkarzowi, a po jednym z nich Krzysztof Kaczak wykorzystał nadarzającą się okazję. Chwilę później swój debiutancki gol w tych rozgrywkach zaliczył Alex Karpiel, a na koniec Mateusz Dziedziniewicz popisał się skuteczną akcją sam na sam.

Westovia 2005 – Olimpijczyk Szczurowa 0-3
Westovia – Unia Niedomice 2-1 (Oliwier Sądowicz, Filip Kras)
Westovia – SP Pawęzów 3-0 (Krzysztof Kaczak, Alex Karpiel, Mateusz Dziedziniewicz)

Fot. Dariusz Firszt

Fot. Artur Kaczak

W Pleśnej natomiast wystąpiły raz zaprezentowały się dwa zespoły rocznika 2006. Generalnie dobry występ, choć stać ich na dużo lepszą grę, ale potrzeba większej koncentracji w niektórych momentach w czasie meczu – tak ocenił trener Paweł Kasprzyk.

Wyniki ligi orlików w Pleśnej
Westovia 2006 I – Wolania 2:1 (Kacper Jurek, Wiktor Cegliński)
Westovia 2006 I – Dunajec Mikołajowice 1:1 (Wiktor Cegliński)
Westovia 2006 I – UKS Pleśna 3:1 (3x Kacper Marszalik)
Westovia 2006 II – Dunajec 2:1 (Dawid Słota, Wojtek Wiejacki)
Westovia 2006 II – Wolania 1:3 (samobójcza bramka)
Westovia 2006 II – UKS Pleśna 0:2

Westovia 2006: Piotr Półkoszek, Paweł Kozyra, Dawid Słota, Kacper Jurek, Kacper Marszalik, Łukasz Radzik, Wiktor Cegliński, Kuba Blicharz, Kuba Żurek, Wojtek Wiejacki, Filip Manijak i Szymon Bilski.

Fot. Paweł Półkoszek