Pozycja lidera utrzymana

Tarnowska Liga Futsalu MPETROL w sezonie 2013/2014 jest niezwykle wyrównana i każdy punkt jest na wagę złota. Po udanej inauguracji objęliśmy prowadzenie w tabeli, licząc na wygraną również w drugim meczu i utrzymanie aktualnie zajmowanej pozycji. Rywalem była Panorama GSM, z którą toczyliśmy boje na różnych płaszczyznach z różnym skutkiem, akubis nie zapomnijmy, iż oni zgarnęli nam 3 miejsce sprzed nosa w ostatnim sezonie. W dodatku dwukrotnie przegraliśmy z nimi podczas ostatniego Pucharu Ligi Letniej, więc to oni byli nominalnie faworytem. W dodatku kadra tego zespołu została jeszcze bardziej wzmocniona, a w sztabie znalazł się trener, który prowadził regularne treningi, co też stawiało ich na prestiżowej pozycji. Zaczęło się też dla nich dobrze, lecz po dwójkowej akcji Tomasza Libery z Michałem Kubisem (zdj) ten drugi strzałem między nogami bramkarza doprowadził do remisu. Jest to jego pierwsza bramka w dorosłym futsalu! Jeszcze przed przerwą Westovia wyszła na prowadzenie za sprawą Tomasza Barczaka, a po przerwie skuteczna batalia o utrzymanie wyniku. W ostatnich minutach Panorama zdecydowała się na wycofanie bramkarza, ale nie zdołali tego wykorzystać, a w bramce dwoił się i troił niesamowity w tym dniu Paweł Kasprzyk. To co nie udało się rywalom, wykorzystała to Westovia, a dokładniej Artur Koza, który po wyłuskaniu piłki podwyższył wynik meczu ze swojej połowy na pustą bramkę. Dalekie zagrania z głębi pola wykorzystał jeszcze Bartłomiej Krużel i dobił rywala ustalając wynik meczu na 4-1.

Westovia Okna Pawłowski 4:1 Panorama GSM
Michał Kubis, Tomasz Barczak, Artur Koza, Bartłomiej Krużel

Westovia Okna Pawłowski: Paweł Kasprzyk, Artur Koza, Bartłomiej Krużel, Kamil Kawa, Kamil Kociara,Tomasz Libera, Michał Kubis, Tomasz Barczak oraz  Grzegorz Olesiński, Łukasz Chrobak i Ireneusz Warecki.