Puchar Prezesa PZPN rocznika 2006 i 2007

Dwa zespoły zostały zgłoszone do turnieju o Puchar Prezesa PZPN, a dokładniej zespoły roczników 2006 i 2007. Najpierw, w sobotę w hali sportowej w Łękawicy rywalizowali młodsi gracze. Drużyna mocno osłabiona, ale za to pełni nadziei na korzystne rozstrzygnięcia. Niestety już sam początek przynosi gorycz porażki z Unia Tarnów. Kolejne pojedynki to przegrana ze Skrzyszowem oraz remisy z Nową Jastrzabką oraz Błękitnymi. Pomimo dominacji w tych dwóch remisowych spotkaniach, musieliśmy gonić wynik. Była to kolejna lekcja futbolu, nowe pozycje na boisku dla zawodników, nowe sytuacje wynikowe oraz gra w osłabieniu. Dla Westovii gole zdobyli Aleksander Nowak, Igor Wielgus i Szymon Bilski. Brawo za walkę do końca i ambitną postawę.
Dzień później starsi zawodnicy zagrali w Skrzyszowie. W pierwszym meczu podejmujemy MUKS TAP Tarnów, ale po dobrej grze nie udaje się nam zdobyć bramki, gdzie słowa uznania należą się bramkarzowi rywali i remisujemy 0:0. Później źle rozegrany początek spotkania i tracimy 4 gole z Unią Tarnów. Odpowiadamy tylko jednym trafieniem Adriana Witka i ostatecznie przegrywamy 1:4. Aby myśleć o fazie pucharowej musimy wygrać dwa ostatnie mecze. Pierwszy z KS Metal Tarnów pełna mobilizacja i najszybsza bramka rozgrywek, bo w 2 sek. meczu po zagraniu Dawida Słoty celnym strzałem z połowy boiska popisuje się Kacper Jurek. Gra układała się znakomicie, co przekłada się na gole Łukasza Radzika i ponownie Kacpra.Ostatni mecz w grupie to konfrontacja z KS Koszyce Wielkie, a chłopcy uwierzyli w siebie i wykonali założenia trenera wygrywając po golu Łukasza oraz samobójczy, 2-0. W fazie pucharowej z Tarnovią Tarnów zaczynamy mecz od błędów, a późniejszy brak wiary w końcowy sukces dał znać o sobie, co zakończyło się wysoką porażką 0-6. Ostatecznie trzecia lokata wraz z Unią Tarnów to powód do zadowolenia.

Westovia 2007: Szymon Bilski, Maksymilian Jagiełło, Igor Wielgus, Tomasz Praski, Marcin Bargiel, Alek Nowak, Wojciech Maciaszek, Filip Mleczko.

Westovia 2006: Alan Ryś, Dawid Słota, Adrian Witek, Kacper Jurek, Łukasz Radzik, Nikodem Świątek, Piotr Półkoszek i Kacper Okoński.

Galeria: Paweł Półkoszek – grupa 2006

Galeria: Henryk Świerczek – „Z płyty boiska”

Galeria KS Błękitni 2007