Trampkarze z awansem do Ligi Wojewódzkiej

Ostatnia kolejka w 1 Lidze Okręgowej tak się ułożyła , że dwie drużyny miały szansę na zajęcie pierwszego miejsca. Wolania Wola Rzędzińska oraz Westovia Tarnów. Obydwie drużyny miały na swoim koncie 12 zwycięstw i 1 porażkę. Zapowiadało się wielkie widowisko i takie też było.

Jedna i druga drużyna zaczęły mocno i agresywnie oraz co najważniejsze ofensywnie. W 4 minucie po błędzie zawodnika Westovi drużyna Wolanii wychodzi na prowadzenie a w 13 minucie na tablicy wyników widnieje już 2-0 dla gospodarzy co daje im w tym momencie awans z pierwszego miejsca. Ale zawodnicy Westovii już nie jeden raz w tym sezonie pokazali charakter , determinacje oraz niesamowitą wolę walki. W 25 minucie Aleks Średniawa wykorzystuje rzut karny po faulu na Wiktorze Łąckim i łapiemy kontakt. Przed samą przerwą Oktawian Zawadzki strzela bramkę na 2-2 !!!. W przerwie mobilizacja by druga połowa była jeszcze lepsza w naszym wykonaniu. Chociaż remis wystarczał do awansu to Trener Westovii nie wyobrażał sobie innego celu jak zwycięstwo na koniec sezonu. Raz za razem sunęły ataki naszej drużyny i bramka wisiała już w powietrzu. W minucie 58 Tomasz Wojciechowski zdecydował się na akcję indywidualną , minął po drodze 3 zawodników i z końcowej linii dograł idealnie do Nikodema Osiki któremu nie pozostało nic innego jak dołożyć nogę i zdobyć bramkę zwycięską na wagę awansu !!! Drużyna Wolanii już się nie podniosła.

Awans jest Nasz !!! Drużyna Westovia Tarnów 2010 przez cały sezon mocno walczyła o ten awans. Cały zespół dał z siebie maksimum. Należy docenić również iż na każdym meczu dopingowała naszych zawodników spora grupa rodziców którzy bardzo głośno i żywiołowo dodawali otuchy naszym bohaterom. Warto dodać również zawodników naszego klubu z innych roczników którzy byli na trybunie i trzymali kciuki za naszą drużynę .

Drużyna Trenera Krauze w przyszłym sezonie będzie występowała w Lidze Wojewódzkiej.

„Bardzo dumny jestem ze swoich zawodników . Przegrywając 0-2 pokazali niesamowity charakter odwracając losy meczu i wygrywając ostatecznie 3-2. Przeciwnik zrobił wszystko, by ten mecz wygrać, ale to My pokazaliśmy że jesteśmy lepszym zespołem. Chłopcy przez cały sezon bardzo się rozwinęli pod względem piłkarskim ale również mentalnym. Grając dużo Turniejów z przeciwnikami z całej Polski, ale również z zagranicy zebraliśmy dużo doświadczenia i to procentuje na boisku. Przed nami ostatni akcent sezonu a mianowicie 18.06 sparing z drużyną Korony Kielce na boisku w Tarnowie Piłsudskiego 32 o godzinie 18.00 po którym świętujemy zakończenie sezonu razem z zawodnikami i ich rodzicami. Zapraszam wszystkich na to spotkanie i mecz kontrolny. Po tym spotkaniu chłopcy mają przerwę do 15 lipca by wypocząć i nabrać energii do działania na przyszły sezon który wygląda wyjątkowo ciekawie” komentował trener Krzysztof Krauze.

I Liga Trampkarzy: tabela i wyniki
Westovia 2010: Wolania Wola Rzędzińska – Westovia Tarnów 2-3
Bramki: Aleks Średniawa, Oktawian Zawadzki, Nikodem Osika

Bohaterowie którzy ten awans wywalczyli: Tomasz Wantuch, Bartosz Wojciechowski, Szymon Ruciński, Oliwier Niewola, Kamil Brożek, Aleksander Olearczyk, Damian Kwatyra, Igor Niewola, Wiktor Łącki, Aleks Średniawa, Tomasz Wojciechowski, Eryk Turak, Aleks Mierzwa, Filip Smutniak, Piotr Srebro, Oktawian Zawadzki, Nikodem Osika i Trener Krzysztof Krauze