Turniej Szkoleniowy Futsal Challenge żaków i orlików

Rocznik 2008 i 2009 rozpoczął zmagania turniejowe na hali w sezonie 2017/18 od turnieju Futsal Challenge, rozgrywanego na hali Zespołu Szkól Technicznych w Mościcach, a organizowanego przez szkółkę piłkarską Metal Tarnów. Pierwszym przeciwnikiem była drużyna Metal Tarnów Kolorowy. Mecz przebiegał pod dyktando naszego zespołu, bramki w tym spotkaniu zdobywali Maciek Marek, Maciek Janicki, Filip Dychtoń i Xavier Michoń wygrywamy 4:0. Drugie spotkanie to mecz z Błękitnymi Tarnów, w tym spotkaniu 2 bramki zdobywa Macios, pierwsza po indywidualnej akcji, a druga po doskonałym podaniu Filipa. Drużyna Błękitnych walczy do końca i zdobywa kontaktowego gola. W końcówce mocno naciska, ale nasza drużyna wytrzymuje ciśnienie i odnosi zwycięstwo w stosunku 2:1. Trzecie spotkanie to potyczka z drużyną z Koszyc Wielkich, niestety wkrada się w nasze szeregi rozluźnienie i mimo kilku dogodnych sytuacji przegrywamy ten mecz 0:2. Kolejnym przeciwnikiem jest drużyna AP EF Zakliczyn. Wyrównane spotkanie, żadnej z drużyn nie udaje się strzelić bramki mimo wielu sytuacji, tak z jednej jak i z drugiej strony. Na nasze szczęście bardzo dobrze dysponowany tego dnia Macios zdobywa gola bezpośrednio z rzutu rożnego. 1:0 dla nas i tak kończymy ten mecz. Ostatnim spotkaniem na tym turnieju jest spotkanie z Metal Tarnów Biały. Zwycięstwo w tym meczu daje nam drugie miejsce w całym turnieju. I tak też się stało. Po bramkach Dawida Kaczmarczyka i Macieja Janickiego i jednej bramce przeciwników wygrywamy 2:1. Kończymy turniej na drugim miejscu co jest świetnym prognostykiem na resztę sezonu halowego. Należy pochwalić całą drużynę za walkę i serce do gry, które zostawili tego dnia na parkiecie hali w Mościcach.

W tych samych zmaganiach wziął udział rocznik 2009. Nasi zawodnicy rywalizowali na dwóch boiskach z takimi drużynami jak Metal Tarnów, Błękitni Tarnów, FA Wojnicz i Koszyce Wielkie. Bardzo dobrze zorganizowane zawody przyniosły dużo radości młodym piłkarzom, którym tego dnia brakowało skuteczności.

Westovia 2008: Xavier Michoń, Alan Szczerba, Michał Szczepański, Maciej Marek, Dawid Kaczmarczyk, Filip Dychtoń, Kacper Dychtoń, Maciej Janicki, Gordian Gromniak , Hubert Wałach oraz trener Bartłomiej Kryczek.

Westovia 2009: Sebastian Kordek, Maksymilian Marszalik, Sebastian Czerwony, Filip Molak, Eryk Bełzowski, Patryk Kukułka, Aleksander Stus, Dominik Konieczny, Dawid Witek, Eryk Król, Wojtek Kapecki i trener Damian Chudyba.

Galeria: