Westovia Cup 2016 – podsumowanie

 

Westovia Cup 2016

Cykl turniejów realizowanych w ramach programu „Lato w mieście – bezpieczne wakacje” – sprawozdanie

Cykl turniejów Westovia Cup 2016 dobiegł końca, a rozegrano aż sześć turniejów w sześciu kategoriach wiekowych: 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 i 2009. W każdym z nich emocji nie brakowało, a frekwencja rosła z turnieju na turniej. Szczególnie wśród najmłodszych radość była widoczna, a determinacja z jaką rywalizowali ci młodzi zawodnicy była pozazdroszczenia i godna uznania. Najstarsi rozpoczęli swoje zmagania jeszcze w wakacje, więc upał dał się we znaki, ale mimo to widać było już dojrzałość piłkarską, a przemyślane akcje często znajdowały drogę do celu.

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Rocznik 2004:
1 miejsce – Westovia
2 miejsce – Zieloni
3 miejsce – Wolania

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Skwar także towarzyszył tydzień później w roczniku 2005, a zawodnicy musieli często korzystać z napojów oraz bieżącej wody, by schłodzić głowę i kark. To jednak nie rozleniwiło uczestników i nie było taryfy ulgowej podczas wyrównanych bojów drużyn.

Rocznik 2005:
1 miejsce – Westovia
2 miejsce – Wolania
3 miejsce – Zieloni

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Turniej rocznika 2006 był pierwszym po zakończeniu wakacji i frekwencja była widoczna gołym okiem. Trenerzy odczuli jednak przerwę w zajęciach swoich podopiecznych i forma niektórych z nich była jednak wakacyjna. Nie wszyscy jednak odpoczywali podczas laby od szkoły i faktycznie ci mniej „leniwi” zaprezentowali doskonałą dyspozycję.

 

Rocznik 2006:
1 miejsce – Wolania
2 miejsce – LUKS Skrzyszów
3 miejsce – Westovia

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Najsmutniejszym zespołem w roczniku 2007 byli Błękitni Tarnów, gdyż nie zdołali zdobyć żadnej bramki, ale trener pocieszył swoich podopiecznych i wlał w nich nadzieję, że następnym razem nie tylko strzelą gole, ale również wygrają mecz.

 

Rocznik 2007:
1 miejsce – LUKS Skrzyszów
2 miejsce – Westovia
3 miejsce – Pogoria

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Ze względu na zamknięty obiekt Orlika na os. Zielonym i dużą frekwencję zespołów, zawody w roczniku 2008 zostały na stadionie Iskry Tarnów. Z obawą o pogodę zawody rozpoczęły się planowo o godz. 13:00, a drużyny na dwóch równoległych boiskach rywalizowały o jak największą ilość goli. Padło ich dużo, a emocje sięgały zenitu. Wystarczy wspomnieć, że w meczu o 3 miejsce tarnowskie zespoły Westovii i Unii zremisowały swój pojedynek i o losach musiały zdecydować rzuty karne. Na zakończenie zmagań deszcz zaczął bardziej padać, ale nie przeszkodziło to w ceremonii, gdyż na tym stadionie do dyspozycji był budynek ze świetlicą, gdzie podsumowano te wyczerpujące zawody.

Rocznik 2008:
1 miejsce – FA Dąbrowa Tarnowska
2 miejsce – LUKS Skrzyszów
3 miejsce – Westovia

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Zawsze zmagania najmłodszych piłkarzy powodują radość wśród kibiców, a ich poczynania i stawiane pierwsze piłkarskie kroki spotykają się z gromkimi brawami. Przedszkolaki stworzyły doskonałą atmosferę, a każda bramka, każda udana interwencja cieszyła się uznaniem i nagradzana była oklaskami. Wynik tutaj nie ma najmniejszego znaczenia, lecz z dziennikarskiego obowiązku byliśmy „zmuszeni” przydzielić miejsca. Każdy uczestnik otrzymał jednak dodatkowo dyplom z imieniem i nazwiskiem, co będzie stanowiło dla nich pamiątkę.

Rocznik 2009:
1 miejsce – Wolania
2 miejsce – LUKS Skrzyszów
3 miejsce – Westovia

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Za rok znów się spotkamy, by rywalizować w przyjaznej atmosferze z zachowaniem zasad Fair Play podczas turnieju Westovia Cup 2017. Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału!

PS. Szczególne podziękowania dla komitetu organizacyjnego: Agata Wałach i Agnieszka Srebro – dziękujemy!