Westovia na futsalu cz. 2

Miesięczne sprawozdanie z wydarzeń naszych dorosłych zespołów w Tarnowskiej Lidze Futsalu Pawłowski Sport zawiera tym razem w sobie trzy wątki. Pierwszy z nich to wydarzenia w I lidze, drugi w drugiej lidze, a trzeci to dwa turnieje. O jednym z nich pisaliśmy, kiedy to Westovia Okna Pawłowski w najstarszym turnieju futsalu w Tarnowie wygrała całą imprezę. Opis wydarzenia znajdziecie tutaj. W tym samym czasie Westovia Cerber wystąpiła w I Memoriale Andrzeja Kołbasiuka w Skrzyszowie upamiętniając swojego kolegę z ligowych parkietów. Wynik oczywiście był tu najmniej ważny, choć rzetelnie odnotować trzeba, że eksperymentalna kadra zajęła 7 miejsce, a ze wszystkich zawodników kadry rezerw mogło wystąpić zaledwie dwóch graczy: Grzegorz Kukuś i Sebastian Włodek. Ten drugi w ostatnim czasie został ojcem i wszyscy serdecznie mu gratulujemy!

W II lidze ta drużyna radzi sobie świetnie notując same zwycięstwa poprawiając również, a może przede wszystkim defensywę i wciąż tylko jedna drużyna ich wyprzedza, ale ta przewaga stopniała już do jednego oczka.

Westovia – Lumaro II 5-2
Westovia – Crvena Zvezda 8-2
Westovia – Topicar II 4-0
Westovia – Gawro 2-1
Westovia – AZS PWSZ 3-0

Zdecydowanie gorzej w minionym miesiącu radziła sobie Westovia Okna Pawłowski w I lidze, a tam defensywa jak zawodziła, tak zawodzi non stop. Skuteczność też jest na bakier, ale gole wpadają, więc najważniejszym elementem do poprawy jest gra obronna i to jest lekcja na kolejne zmagania.

Westovia – LechTorpeda 4-3
Westovia – Topicar 2-8
Westovia – PROREM 3-7